adminml

Zoo Praha: PRVNÍ VYCHÁZKA SLŮŇAT – Maxík se vrhal do kaluží…

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page
1_dsc_9128_export

FOTO: Sloni v pražské zoo si užívali první jarní procházku, ven vyrazily i slonice Tamara a Janita se slůňaty. Menší Rudi se zpočátku hodně držel matky Tamary, starší Max běhal po celém výběhu. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Praha, 22. února 2017: Vlastní jaro se sice teprve pomalu blíží, ale v Údolí slonů začalo již včera. Po zimním období roztály namrzlé povrchy výběhů a tak mohli sloni vyrazit ven. Radost z vycházky měli všichni sloni, ale největší samozřejmě obě slůňata.

Čtyřměsíční Rudolf byl zprvu více opatrný a hodně se držel poblíž své matky Tamary. Zato starší Maxmilián, kterému bude v dubnu jeden rok, řádil jako malé dítě. Běhal po výběhu mezi matkou Janitou a tetou Tamarou, zkoušel se honit s odcházejícími chovateli, kteří slony do výběhu přivedli, a samozřejmě také s Rudim. Největší radost měl Max z kaluží, kterými probíhal a vodu cákal kolem sebe na všechny strany. Po nějaké době se více osmělil i Rudolf, ale do kaluží si tolik netroufl. Raději se více věnoval svým oblíbeným potyčkám s Maxem.

Před nadšenými návštěvníky se obě slůňata ve výběhu pošťuchovala, vzájemně přelézala a občas i převalovala. V případě příznivého počasí budou slůňata se svými matkami chodit ven po třinácté hodině, zatím přibližně tak na půl hodiny.

phoca_thumb_l_2_dsc_9057_export

FOTO: Max, kterému bude v dubnu jeden rok, je plný energie a ve výběhu řádil jako malé dítě. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

phoca_thumb_l_3_dsc_9059_export

FOTO: Pro slůně slona indického Maxe jsou největší zábavou kaluže vody. Petr Hamerník, Zoo Praha

Text: Zoo Praha, Jana Myslivečková

Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login