adminml

Zebou vás nohy? Prý pomáhá pepř

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

E-maily aktuálně koluje zajímavá (nepodepsaná) rada, jak můžete vyzrát na studené nohy a zateplit je. Stačí, když budete nostit dvoje ponožky (což zní docela logicky:o) a… mezi první a druhou vrstvu tkaniny nasypete pepř! Úspěch je prý zaručen.

pepper-grinder-1473283

grains-of-pepper-4-1179111

Doslovný text (nepodepsaného) e-mailu, který koluje po internetu:

Přeposílám zajímavou radu, také to asi vyzkouším. Můj muž na chvíli zakotvil i v Kanadě (až nahoře a navíc v zimě) a protože ho stále zábly nohy,tak se začal shánět specialní zateplené obuvi. Místní domorodec doporučil naprosto jednoduchý trik (napsal bych geniální, ale ponechám navašem zvážení) „nech si, ty co máš, boty jsou dobrý, ale vezmi si dvoje ponožky. Jedny tenký a přes ně ještě jedny tlustší, ale hustý (myšleno hustě tkané) a mezi ně si nasyp pepř.“ Když mi tohle po příjezdu vyprávěl, tak jsem to hned při první možné příležitosti vyzkoušel a FUNGUJE TO!!!!

Tělesným teplem se z pepře uvolňují různé silice, které podporují „roztaže ní cév“ na šlapkách a tím pádem i krev proudí mnohem rychleji (snadněji) a vám tudíž potom není na ně zima. Navíc pepř působí i „antibakteriálně“, takže potom je možné nezout si boty (ani vaše ponožky) i mnoho dní po sobě.

Vyzkoušela to (a potvrdila) už taktéž spousta našich kamarádů, kteří“jezdí ven“ (do přírody) i v zimním období. Nohy potom i docela příjemně „lehce kořeněně voní“. Každý si samozřejmě musí najít „to své ideální množství pepřového zásypu“ sám a jako vždy, nic se nemá přehánět, vždyť“ dopepřit“ lze kdykoliv.

Jedna kamarádka si tímto způsobem „vyléčila“ i nepříjemnou plíseň na nohou (mezi prsty), které s e už léta nemohla zbavit i přes všemožné snahy lékařů a jejich moderních mastiček. Některé z věcí (řešení problémů) jsou až neskutečně jednoduché … a v jednoduchosti je krása.

pepper-grinder-1419414-1279x1894

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:

Zahady Zajímavá věda Kuriozity Skryta Hlavolamy Písničky Nové knihy Kreslene vtipy Komiksy Rychle sipy Stika Opticke klamy Cestování v čase Co kdo sbírá Burian Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Zpevak Finty Jak se vyrábí Svět z výšky Sport autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek Extra
Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login