adminml

ZÁHADNÉ KYKLADY

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: Atlantida – ilustrační foto, Kallerna, CC.0 1.0

 

Libor Čermák: Záhadné Kyklady

Kyklady tvoří asi 120 ostrovů a ostrůvků mezi řeckou pevninou a Krétou. Jak jsem se dozvěděl z nedávného televizního dokumentu, jsou to vlastně zbytky hor před miliony let zaplavené pevniny.

Cože? Tady kdysi byla obrovská pevnina spojená s Řeckem a pak jí zaplavilo moře? Tady si teď nelze nevzpomenout na řeckého filozofa Platona a jeho báji o potopené Atlantidě. O tom, kde se tato bájná země mohla nacházet, se vedou spory. Ale jestliže tady kousek od Řecka máme obrovský potopený svět, jak je možné, že Platon mohl o takovýchto světech vědět? Vždyť tato znalost je výsledek až moderních vědeckých zkoumání. Jistě není ani bez zajímavosti, že součástí Kyklad je i ostrov Santorini, který se často za Atlantidu považuje, protože v 17. století před naším letopočtem ho rozmetala sopka Théra a tím odstartovala pád minojské civilizace. Když se nad tím tak trošku zamyslím, připomíná mi to něco, o čem jsem už psal v článku „Věděly dávné civilizace o potopeném kontinentu?“ Avšak toto pochází z druhé strany zeměkoule.

Ovšem pokračujme k dalším záhadám těchto ostrovů. Například na ostrově Délos se podle legendy měli narodit bohové Artemis a Apollon. Dále se tu dochovala pověst o tom, že ostrov prý měl být vytvořen, když titánka Astérie skočila do vody, když ji pronásledoval Zeus v podobě orla. Co asi mohli pozorovat dávní lidé? Nemohlo v tomto případě jít o nějaká dvě UFO, z nichž zde jedno havarovalo? A fantasie ostrovanů si z toho udělala mytologii o bozích?

A do třetice. Kykladská civilizace, která tady žila ve 3. tisíciletí před naším letopočtem tu vytvářela velice zvláštní figurky. Tyto figurky neměly oči, ani uši, ani ústa. Jediné, co připomínalo lidský obličej byl výrazný nos. Jinak zbytek hlavy byl hladký.

Koho takovéto zvláštní figurky mohly představovat? Lidi? Či dokonce bohy, kteří sestoupili z oblohy? Co když předlohou k těmto figurkám mohli tedy být opět nějací mimozemšťané?

Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_Cyclades

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kyklady

https://cs.wikipedia.org/wiki/D%C3%A9los

 

Související články:

Kypr z pohledu záhad a archeoastronautiky

Kréta z hlediska záhad a archeoastronautiky

Starověký Řím z pohledu archeoastronautiky

Starověké Řecko z hlediska archeoastronautiky

Rubrika archeoastronautika

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka: ODKAZ

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES: ODKAZ

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:

Zahady Zajímavá věda Kuriozity Skryta Hlavolamy Písničky Nové knihy Kreslene vtipy Komiksy Rychle sipy Stika Opticke klamy Cestování v čase Co kdo sbírá Burian Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Zpevak Finty Jak se vyrábí Svět z výšky Sport autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek Extra
Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login