adminml

ZÁHADA ROZKRÁJENÉ ČOKOLÁDY (psali jsme před 3 lety)

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Internetové stránky Zajimavosti.info přinášejí kuriozity a pikantnosti z České republiky i ze světa už tři roky. O čem jste se mohli dočíst v říjnu 2015?

 

Pro milovníky čokolády je to nejlepší zpráva na světě: konečně byl odtajněno kouzlo, jak čokoláda přibývá sama od sebe! Zvětšuje svůj objem, je jí víc a překvapení labužníci netuší proč.

Schválně se koukněte na video:

A ještě jedna dobrá zpráva:

Pravdou je, že tohle čokoládové kouzlo vlastně ani žádným kouzlem není. A kupodivu ani žádnou kouzelnickou fintou, ani žádným počítačovým trikem. Je to totiž realita!

K „namnožení“ oblíbené pochoutky Vám skutečně stačí  pouze… právě jen obyčejná tabulka čokolády, která má 8×5 obdélníčků a nůž. Pokud tabulku rozkrájíte přesně podle videa, jeden obdélníček bude vždy přebývat! No, není to skvělé?  :o)

Hmm, ale… proč? Kde se tu ten kousek navíc vzal? Vždyť je navíc???

Odpověď je skrytá v šikmém řezu a ve výsledné velikosti rozkrájené a zase složené tabulky čokolády. Ta má sice na konci videa pořád 8×5 obdélníčků, ale ty obdélníčky, kterými prochází šikmý řez jsou ve skutečnosti (na první pohled neznatelně) o něco kratší. Chybějící materiál se šikovně přesunul právě do přebývajícího obdélníčku.

A… a… je po kouzlu :o/

Ale pozor, příběh ještě nekončí!

Že jste trošku zklamaní? Že by se Vám opravdu líbilo, kdyby čokoláda skutečně sama od sebe přibývala? To by se mlsalo… Ňam.

Pravdou je, že se ne všechno může jevit na první pohled naprosto jednoznačně (a kdo ví, jestli ještě neexistuje nějaký trik navíc, kdy čokoláda skutečně přibývá:o).

A proto Vám doporučujeme vše osobně prozkoumat a otestovat na vlastní kůži a vlastními chuťovými buňkami. Čokoládou určitě nešetřete, tenhle pokus za to stojí!

Příjemnou zábavu a hlavně… dobrou chuť 🙂

chocolate-1433047

chocolate-1326658

chocolate-i-love-u-1244112

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:

Zahady Zajímavá věda Kuriozity Skryta Hlavolamy Písničky Kreslene vtipy Komiksy Rychle sipy Stika Opticke klamy Cestování v čase Co kdo sbírá Burian Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Zpevak Finty Jak se vyrábí Svět z výšky Sport autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku  Islám  Pomeranče HIV  Marže obchodů  Stříbrný můstek  Chemtrailsová letadla Skládání bankovek  Sprostí klasikové Sex Extra
Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login