adminml

Vyšla kniha o tragédii Djatlovovy výpravy

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kdo

Devět mrtvých mladých lidí, jejichž smrt dodnes nikdo neobjasnil a jejichž vrahové zůstali neodhaleni a nepotrestáni (pokud existovali)…

Záhadné jevy a indicie, které zřejmě mají s případem spojitost: létající svítící koule na obloze, radioaktivní oděvy, snímek postavy připomínající sněžného muže v nalezeném fotoaparátu…

Děsivá a nepochopitelná zranění mrtvých: chybějící oči a jazyk, rozdrcené hrudní koše (bez modřin), podivně zbarvená kůže…

Dokážete vyřešit více než padesát let starý kriminální případ, na kterém si vylámali zuby nejlepší specialisté své doby i současní experti? Dokážete objasnit smrt devíti sovětských vysokoškoláků, kteří zahynuli v zimě 1959, za krajně neobvyklých okolností, na odlehlé náhorní plošině Severního Uralu?

 

KDO ZAVRAŽDIL ÚČASTNÍKY DJATLOVOVY EXPEDICE?

Tento týden (v pondělí 20. února 2017) vyšla v České republice kniha, poprvé souhrně mapující případ tzv. Djatlovovy výpravy. Vydalo ji nakladatelství XYZ-Albatros: ODKAZ

Publikace přináší souhrn všech nejdůležitějších faktů, které jsou v současné době k případu Djatlovovy expedice k dispozici (popis cesty s časovou osou,  desítky fotografií, přehledné mapy, poprvé přeložené texty z nalezených deníků, ucelený souhn vyšetřování, výpovědi expertů, obsáhlý seznam teorií možných příčin úmrtí, rozbor bizarností a nesrovnalostí…).

Kniha Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice? je nejenom klasickou literatorou faktu ale současně i hororem, detektivkou, cestopisem, obrazovým průvodcem, sci-fi (?), krutým milostným příběhem (?) a každopádně časovou sondou mapující ruskou mentalitu a chování lidí na konci padesátých let dvacátého století.

Pokuste se vyřešit starý kriminální případ z oblasti Severního Uralu, se kterým si zatím nevědí rady uznávaní vyšetřovatelé ani stovky amatérských detektivů z celého světa. V knize Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice? najdete nejdůležitější indicie a stopy, které vám mohou pomoci při hledání příčin dávného neštěstí: řádění živlů nebo bestiálních vrahů. Můžete je nejrůznějším způsobem kombinovat, nacházet nové souvislosti, udělat si o tragédii vlastní obrázek a… najít řešení.

Ještě nikomu se to zatím nepodařilo. Budete první?

 

Zajímavosti o knize Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice…

Základem byl internetový článek AKTUALIZOVÁNO: Kdo zavraždil a zohavil účastníky Djatlovovy expedice? na webu Zajímavosti.info ODKAZ Nakladatelství XYZ-Albatros se rozhodlo vydat knihu právě jen na základě původního článku.

Autor vkládal materiály na web a psal knihu od října 2015 do srpna 2016. Vycházel přitom ze stovek nejrůznějších zdrojů, především z původních textů deníků členů výpravy (které doposud nebyly nikdy přeloženy do češtiny), zápisů ruských vyšetřovatelů, pitevních zpráv a komentářů přímo zúčastněných záchranářů… Systematicky přerozdělil tisíce faktických informací roztříštěných na internetu, ale záměrně vyhledal a shromaždil i všechny dostupné bizarnosti, které se k případu váží.

Různé (i seriózní) zdroje uvádějí často o Djatlovově výpravě různá fakta. Například uznávaný web Murders.ru a uznávaná ruská Wikipedie se rozcházejí v údajích, kdy se členové Djatlovovy expedice narodili a jaké ročníky UPI  studovali (autoři webu Murders.ru ovšem sami na svých stránkách přiznávají, že některé údaje ve svých textech záměrně upravili, aby snáze identifikovali možné plagiátory a mohli na plagiátorství upozornit u soudu). Vlivem řetězové reakce se některé nepřesnosti lavinovitě šíří i na dalších internetových stránkách. V knize jsou už ale uvedeny správně.

Do knihy přispěla svými komentáři řada odborníků, například expert na ruský kosmický výzkum Karel Pacner, zahraniční zpravodaj České televize Miroslav Karas, sexuolog Jaroslav Zvěřina, sociolog Karel Chrastina, spisovatelka Jitka Lenková…

Knihu podpořila ruská Nadace Djatlovovy výpravy, sdružení pozůstalých, přátel a novodobých badatelů, která dala svolení i k publikování dobových materiálů a snímků.

Grafik nakladatelství XYZ použil při tvorbě obálky poměrně málo obvyklou metodu, kdy temně rudá písmena prostorově vystupují z papíru.

Že je kniha pro mnohé, především kvůli svému obsahu a fotografiím, strašákem a může se stát i noční můrou? Sám autor se přiznal, že měl v době psaní knihy děsivé sny a při psaní v nočních hodinách často kontroloval, jestli s ním není v bytě i někdo cizí :o)

Knih o Djatlovově výpravě vyšlo v celém světě jen velmi málo. Publikace Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice?, vycházející v České republice, by měla být nejucelenějším světovým souhrnem.

Info o publikaci na webu Databázeknih.cz: ODKAZ

První recenze knihy na webu Knižní velryby (už ze dne vydání: pondělí 20. února 2017): ODKAZ

 

Knihu Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice? si můžete koupit například zde:

Albatros MEDIA: ODKAZ

Neoluxor: ODKAZ

KOSMAS: ODKAZ

Kanzelsberger: ODKAZ

Bux: ODKAZ

Kniha.cz: ODKAZ

Knihkupec.com: ODKAZ

Knihy Dobrovský: ODKAZ

Academia: ODKAZ

Martinus: ODKAZ

Mobi: ODKAZ

Vydavatel.sk: ODKAZ

Librum: ODKAZ

Dobré knihy: ODKAZ

Týden.cz: ODKAZ

AZknihy: ODKAZ

Alterego.sk: ODKAZ

Iknižnica.sk: ODKAZ

Beletrie: ODKAZ

Gorila.sk: ODKAZ

Knihkupectví Otava: ODKAZ

Daniela: ODKAZ

Amipa: ODKAZ

Želví doupě: ODKAZ

Papyrus: ODKAZ

a v desítkách dalších předních knihkupectvích a knižních domech…

 

Kniha Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice? na Heureka.cz: ODKAZ

 

 

 

YouTube
Zahady.info

You must be logged in to post a comment Login