adminml

Vypařili se, zmizeli: kdo, kdy a kde se u nás záhadně ztratil?

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Video z YouTube: zdánlivě beze stopy se vypařili i hlavní hrdinové TV seriálu LOST

Denně zmizí v České republice přibližně čtyřicet lidí. Většinou se brzy zase objeví – živí nebo mrtví. Zůstává ale řada letitých nevyjasněných zmizení. Která jsou nejzáhadnější a nejpodivnější?

playing-with-paint-1-1308253

Stopy ve sněhu znenadání skončily. Odletěl?

V zimě, v lednu roku 1999, nepochopitelně odešel z tohoto světa pětapadesátiletý údržbář Vladimír Bastl z Čechočovic na Třebíčsku. V osudný den se vracel z práce ze sousedního Krahulova, domů už ale nikdy nedošel. „Na cestě mezi Krahulovem a Čechočovicemi po něm zůstaly jasně viditelné stopy ve sněhu, které však znenadání končily,“ vypověděli svědci. Podle místních se na místě činu podivně choval i Bastlův dodatečně přivedený pes. „Naježil se, vrčel a nechtěl tuto část silnice opustit. Tři dny na to pošel,“ podělili se starousedlíci i o bulvární zprávu, která se už ale do oficiálních policejních protokolů nedostala.

Zhoupla se přes terénní vlnu a už ji nikdo nespatřil

V létě, v červenci roku 1997, beze stopy zmizela čtrnáctiletá školačka Ivana Košková z Příšovic u Turnova. „Vyjela na kole z domu a mířila k tetě do blízkého Svijanského Újezdu. Přestože trasa měřila pouhých tři a půl kilometru, cyklistka do cíle nikdy nedorazila,“ shrnuli pamětníci základní fakta. Dívku naposledy viděla její spolužačka: „Dodnes z toho mám husí kůži! Předjížděli jsme ji a já na ni ještě volala, něčím mě upoutala. Pak jsme se přehoupli přes terénní vlnu a ztratila jsem ji. Kdybych tušila, co se stane…“ nedokončila větu otřesená svědkyně před novináři. Policie stále vede cyklistku Ivanu Koškovou jako nezvěstnou. Spekuluje se o smrtelné nehodě, vraždě, únosu i jiných příčinách zmizení.

Vcucla ji země!

Výjimečně se už několikrát stalo, že něčí zdánlivě nepochopitelný odchod ze světa viděli i ostatní. A žasli! V Pekařské ulici v Brně, přímo naprosti vchodu do špitálu U svaté Anny, se 15. února 1976 pod čekajícími na tramvajové zastávce nečekaně otevřela země. Do obnaženého jícnu, s ujíždějícím bahnem, pískem a kamením, se propadl osmapadesátiletý Miroslav Šudák. Na poslední chvíli se ale naštěstí zachytil trčících kabelů a zůstal viset nad propastí. Pětačtyřicetiletá brněnská prodavačka květin, Marie Bartošová, už takové štěstí neměla. Snažila se muži, drápajícímu se nahoru, pomoci, ale sama zavrávorala, podklouzla a zřítila se do bublající bahnité hlubiny, která se za ní tentokrát už definitivně zavřela. „Byla to lokalita s velmi nestabilním podložím,“ popsali následně místo činu geologové.

Kdo záhadně zmizel letos?

Policie České republiky aktuálně pátrá po celé řadě ztracených osob. 15. července letošního roku (2015) se například beze stopy ztratila šestačtyřicetiletá Jana Svobodová z Prahy. Jela do oblíbeného wellness centra, domů se ale už nikdy nevrátila. Na poslední černobílé fotografii, kdy sedí za volantem svého vozu, má ve tváři klidný, vyrovnaný výraz. Objeví se sama? Najdou ji policisté? Nebo rozšíří i tato žena seznam záhadně zmizelých?

Martin Lavay

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Yetti, bigfoot

Pterosauři

Djatlov

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Kuriozity
Skryta 
Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Extra

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Islám

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové
Sex

Zahady.info
Zahady.info

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

One Response to Vypařili se, zmizeli: kdo, kdy a kde se u nás záhadně ztratil?

 1. aragonit 10.10.2015 at 11:17

  Na západe bezstopy mizli ľudia v období veľkého boomu okolo UFO. Boli rozšírené únosy do UFO atď.
  Čo sa v socialistickom tábore napodiv nedialo.
  Podľa všetkého boli vtedy ľudia unášaní tajnými službami USA kvôli nezákonným pokusom.
  Výpovede viacerích ľudí na západe svedčia o tom že armáda na nich prevádzala nezákonné experimenty. Aj únosy do tzv. UFO mohli byť len krytím pre tieto nezákonné programy. Čierne helikoptéry, mrzačenie dobytka to všetko malo navoidiť dojem že ide o mimoňov.
  Toto sa u nás za železnou oponou nedialo. Ak ludia myzli v lágroch a na sibíri vedelo sa o tom a šlo o otvorenú likvidáciu a izoláciu ideologického nepriateľa.
  Obávam sa ak sa ocitáme pod palcom USA a NATO môžu aj preto bez stopy myznúť ľudia, tak ako sa to dialo na západe dosť bežne od šesdesiatych rokov minulého storočia,
  Ten chlapík ktorého stopy v snehu odrazu končili je niečo obdobné čo sa udalo a je popisované aj v USA.
  Ufóni asi ťažko inak by sa to za totality dialo v oboch táboroch. Za železnou oponou si to asi operativci tajných projektov z USA nemohli dovoliť.

You must be logged in to post a comment Login