adminml

Voduška abok, lama guanako… V ZOO Praha se už narodilo 24 mláďat

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page
lama_guanako_mlade_petr_hamernik_dsc_7619_full

FOTO: Mláďata lam guanako ve výběhu. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Leden 2017: přes mrazivé počasí vítá Zoo Praha na svět nové přírůstky. Od počátku roku se narodilo a vylíhlo již 24 mláďat deseti druhům zvířat. Patří k nim především kopytníci.

Zoo Praha se rozrůstá i v zimním období. Na svět přišla zvířata uvnitř svých zateplených obydlí i ve venkovním mrazu. Některá z nich dokonce přímo před zraky návštěvníků, jako například sameček lamy guanako ODKAZ, který se narodil na Tři krále ve výběhu. Necelé dva týdny poté se ve stejné skupině lam narodila i malá samička, a tak si nyní mohou obě mláďata užívat zasněženého výběhu společně. Lamy guanako jsou původem z horských oblastí jižní Ameriky, mrazům jsou dobře přizpůsobené hustou srstí, a tak je návštěvníci mohou vidět venku každý den.

lama_guanako_mlade_petr_hamernik_dsc_7646_full

FOTO: Dvě nová mláďata ve skupině lam guanako. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Dalším letos narozeným mládětem z řad kopytníků je i voduška abok ODKAZ. Sameček Holly se narodil 18. ledna matce Luise a otci Dexterovi. Jedná se celkem o 26. mládě tohoto afrického sudokopytníka narozené v pražské zoo. Vodušky abok ve volné přírodě obývají vlhké savany a mokřady jižního Súdánu a Etiopie, a tak, na rozdíl od lam guanako, novorozený sameček Holly přebývá zatím v teple zázemí.

voduska_abok_mlade_petr_hamrnik_dsc_6245_full

FOTO: Sameček Holly, mládě vodušky abok. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Text: Jana Myslivečková, ZOO Praha

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:

Zahady Zajímavá věda Kuriozity Skryta Hlavolamy Písničky Kreslene vtipy Komiksy Rychle sipy Stika Opticke klamy Cestování v čase Co kdo sbírá Burian Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Zpevak Finty Jak se vyrábí Svět z výšky Sport autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku  Islám  Pomeranče HIV  Marže obchodů  Stříbrný můstek  Chemtrailsová letadla Skládání bankovek  Sprostí klasikové Sex Extra
Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login