adminml

„Viděli jsme obřího ptáka z indiánských legend,“ tvrdí skateboardisté z Minnesoty

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page
q

FOTO: Ilustrační foto

Obřího okřídleného tvora, který nebyl podobný žádnému v současnosti žijícímu živočichovi, ale naopak připomínal mohutného pravěkého pterosaura ODKAZ nebo ptáka ze starých indiánských legend, viděli dva teenageři v americké Minnesotě ODKAZ.

14ti letý Logan X popsal, že neznámé zvíře spatřil s kamarádem, když si jeli zajezdit na skateboardových prknech k jezeru. „Chtěli jsme dole přeskočit kameny u jezera a uviděli jsme opeřeného tvora, jak se vznáší nad vodou. Měl dlouhý zakřivený zobák, hřeben na hlavě a neměl ocas. Byl obrovský,“ uvedl Logan X.

Zvíře se podle něj pohybovalo, vzhledem ke své velikosti, poměrně rychle. „Přeletělo to jezero, vystoupalo nahoru a zmizelo v mracích,“ doplnil svědek.

1024px-Rhamphor

FOTO: Ilustrační foto

Logan X vyprávěl o pozorování rodičům a známým, ale nikdo mu nevěřil. S kamarádem proto porovnávali vzhled zvířete s obrázky na internetu a zjistili, že tvor mohl být pravěký ptakoještěr nebo tzv. thunderbird (legendární americký obří pták, o kterém vyprávějí staré indiánské pověsti  a který často zdobí špice indiánských totemů ODKAZ).

Thunderbird_on_Totem_Pole

FOTO: Dr Haggis, CC BY-SA 3.0

 

Info o incidentu přinesl 4. února 2017 web Cryptozoologynews.com: ODKAZ

Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login