adminml

VELIKONOČNÍ POMLÁZKY SEŽRALI… KRKAVCI, SLONI A GORILY

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page
Velikonoce v zoo

FOTO: Václav Šilha, Zoo Praha

Na tatarech a pomalovaných vajíčkách si smlsli opeřenci i tlustokožci

Mimořádná velikonoční komentovaná krmení probíhala v pražské zoo od soboty 15. dubna 2017 až do pondělí 17. dubna 2017. Na pomlázkách a vajíčkách si postupně pochutnaly různé druhy zvířat. Vejce dostali například krkavci a nosálové bělohubí, pomlázky lemuři kata, sloni a gorily. Pro některé z nich byly velikonoční dobroty mimořádným zpestřením jídelníčku, pro jiné hlavně zábavou.

Asi nejvíce potěšily obří pomlázky slůňata Maxe a Rudiho. Tentokrát byl výjimečně akčnější mladší Rudi, kterého pomlázky okamžitě zaujaly. Začal si je nosit po pavilonu, pečlivě zkoumat a postupně likvidovat. To samozřejmě nenechalo v klidu Maxe, který se k Rudimu po chvíli připojil. Přihlížející návštěvníci tak viděli, jak se slůňata o poslední kus pomlázky dlouho přetahovala.

Pro gorily byly pomlázky upletené z čerstvého proutí a ozdobené listím hlavně velikou pochoutkou. Každý z rodiny se snažil ukořistit co největší kus a v klidu si na něm pochutnat. Zkoušel to i malý Ajabu, který – stejně jako obě slůňata – zažil v zoo svoje první Velikonoce.

Text: Jana Myslivečková, Zoo Praha

phoca_thumb_l_3i4a3872

phoca_thumb_l_3i4a3898

phoca_thumb_l_3i4a3541

phoca_thumb_l_3i4a3620

phoca_thumb_l_3i4a4452

phoca_thumb_l_3i4a4549

phoca_thumb_l_3i4a5006

phoca_thumb_l_3i4a4159

phoca_thumb_l_3i4a4244

phoca_thumb_l_3i4a4379

FOTO: Václav Šilha, Zoo Praha

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:

Zahady Zajímavá věda Kuriozity Skryta Hlavolamy Písničky Kreslene vtipy Komiksy Rychle sipy Stika Opticke klamy Cestování v čase Co kdo sbírá Burian Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Zpevak Finty Jak se vyrábí Svět z výšky Sport autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku  Islám  Pomeranče HIV  Marže obchodů  Stříbrný můstek  Chemtrailsová letadla Skládání bankovek  Sprostí klasikové Sex Extra
Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login