adminml

V kasinu El San Chuan se stal zázrak

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kasino v hotelu El San Chuan v Portoriku v Karibském moři není na první pohled ničím vyjímečné. Několik rozlehlých hal obložených hnědým dřevem, historizující nábytek, palmy v květináčích, hazarduchtiví návštěvníci házející mince do dlouhých řad hracích automatů a snad jen zvláštní očipřitahující obří skleněný lustr uprostřed centrální kruhové dvorany s Crabs stoly, Black Jackem a červeno-bílo-černými koly rulety.

9. června roku 1959 tu ale došlo k největšímu sázkařskému zázraku všech dob. „Faites vos jeux, messieurs,“ a „Rien ne va plus“ pobrukovali si ten den znudění hosté francouzsky, španělsky i anglicky s krupiéry a přihazovali žetony. Nic nenasvědčovalo tomu, že by mohlo dojít k něčemu výjimečnému. Ale došlo!

„Deset,“ zakroužil nejprve hlavní obsluhující očima po rotujícím hracím poli a vyhledal pohledem zapadlou kuličku. Pak jako obvykle zaúřadoval s hráběmi, shrábl majetek špatně tipujících nešťastníků, přemístil k šťastnějším výhercům drobné výhry a opět roztočil kolo.

„Deset!“ ozvalo se z krupierových úst vzápětí i podruhé a v sále to zašumělo.

„Deset!“ ozvalo se následně i potřetí. To se již k ruletě seběhli snad všichni lidé z hotelu. A žasli a nevěřili vlastním očím! Ale ani to ještě nebyl konec.

Hod číslo čtyři: „Deset!“

Hod číslo pět: „Deset!“

A hod číslo šest: „Deset!“

V kasinu v hotelu El San Chuan v Portoriku padla 9. června 1959 šestkrát za sebou desítka! Nikdy předtím ani nikdy potom už, v žádném jiném kasinu nikde jinde na světě, k podobnému statistickému zázraku nedošlo. Tento den a tato událost vstoupili do dějin hazardu.

Martin Lavay

FOTO: JGPHOTOS

FOTO: JGPHOTOS

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:

Zahady Zajímavá věda Kuriozity Skryta Hlavolamy Písničky Nové knihy Kreslene vtipy Komiksy Rychle sipy Stika Opticke klamy Cestování v čase Co kdo sbírá Burian Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Zpevak Finty Jak se vyrábí Svět z výšky Sport autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek Extra
Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login