adminml

Tip na výlet: ŽELVY DOSTANOU MELOUNY

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page
Želvy

FOTO: Želvy v úterý 23. května oslaví svůj světový den a letos poprvé dostanou své oblíbené melouny. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Netradiční procházku po stopách nejmenších živočichů se mohou návštěvníci pražské zoo vydat v neděli 21. května 2017. Tajemství motýlů či brouků jim poodhalí odborník na entomologii. O dva dny později, tedy v úterý 23. 5. 2017, oslaví želvy svůj světový den a letos poprvé dostanou oblíbené melouny.

Nejen „velká“ zvířata vedou pestrý život. To, že i na těch malých je mnoho zajímavého, ukáže návštěvníkům pražské zoologické zahrady v neděli 21. května 2017 entomolog, který si pro ně připravil vycházku s výkladem. Během ní se zájemci seznámí nejen s řadou druhů motýlů, brouků či vážek, ale zjistí, že mnohá tajemství se ukrývají třeba pod kameny či za kůrou stromů. Rozmanitá příroda v trojské zoo je domovem mnoha unikátních druhů bezobratlých živočichů, které stojí za to poznat. Sraz na exkurzi je v 10 hodin za turnikety u hlavního vchodu.

Nedělí však zajímavý program v zoo nekončí. Už v úterý 23. 5. 2017 proběhne oslava Světového dne želv. Během ní se lidé mohou seznámit nejen s pražskými želvami, ale dozví se také více o problematice ohrožených suchozemských i vodních druhů. Aby se i želvy měly na co těšit, tak letos poprvé dostanou své oblíbené melouny. Komentovaná krmení se uskuteční v 11 a ve 14 hodin a pro zájemce bude od 10 do 16 hodin otevřen informační stánek u Pavilonu velkých želv.

Program v neděli (21. 5. 2017):

10.00 Vycházka s entomologem (sraz za turnikety u hlavního vchodu)

Program v úterý (23. 5. 2017):

10.00 – 16.00 Zajímavosti o želvách u informačního stánku u Pavilonu velkých želv

11.00 a 14.00 Komentovaná krmení velkých želv

 

Text: Jana Myslivečková, Zoo Praha

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:

Zahady Zajímavá věda Kuriozity Skryta Hlavolamy Písničky Kreslene vtipy Komiksy Rychle sipy Stika Opticke klamy Cestování v čase Co kdo sbírá Burian Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Zpevak Finty Jak se vyrábí Svět z výšky Sport autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku  Islám  Pomeranče HIV  Marže obchodů  Stříbrný můstek  Chemtrailsová letadla Skládání bankovek  Sprostí klasikové Sex Extra
Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login