adminml

SOUBOJ KNIŽNÍCH OBÁLEK: vyhrál zborcený nadpis, krev a vánice

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Databáze knih

 

Obálka knihy Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice? ODKAZ, kterou s využitím původní archivní fotografie vytvořil grafik nakladatelství XYZ-Albatros Jakub Karman, zvítězila v nejnovějším (únor 2007) Souboji knižních obálek ODKAZ na renomovaném webu Databáze knih ODKAZ. Na druhém místě skončila podle hlasování čtenářů obálka knihy Živica ODKAZ z nakladatelství Premedia, třetí místo patří obálce knihy Soumrak bytí ODKAZ z nakladatelství Tigris.

Hlasování o nejzajímavější a nejpůsobivější knižní obálku probíhá na webu Databáze knih každý týden. Čtenáři, přihlášení uživatelé, přitom vybírají svého favorita z devíti nabízených titulů.

Obálka knihy Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice?, jejímž autorem je grafik Jakub Karman (Art007), je výjimečná kombinací historické černobílé archivní fotografie Djatlovovy výpravy ve sněhové vánici a moderních grafických prvků. Působivý je například záměrně nerovnoběžný název knihy, který je úmyslně i jakoby poškrábaný a je také trojrozměrný, když v prolisu vystupuje z podkladového papíru. Nejpůsobivějším prvkem je pak jeho temně rudá barva s temnnými flíčky, která připomíná zaschlou lidskou krev a odkazuje na fakta a popis tragédie uvedené v knize.

 

 

P. S. Kniha Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice? je mediálně podporována webem Zajímavosti.info.

 

Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login