adminml

PROTI KLÍŠŤATŮM POMÁHÁ… FENYKL, ČESNEK, HŘEBÍČEK I VRATIČ

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Klíště

Chystáte se na pohodovou procházku do přírody, případně na drsnou výpravu do divočiny a máte obavu z útoků klíšťat ODKAZ?

Například podle webu Klíště.cz ODKAZ chrání před nebezpečnými hmyzími cizopasníky hned několik přírodních prostředků:

  • Fenykl ODKAZ. Sáček s fenyklem si jednoduše vezměte s sebou do lesa a v kapse koření během dne několikrát rozemněte mezi prsty. Vůně fenyklu by měla klíšťata odpuzovat.
  • Ocet svařený s rozmarýnem (můžete použít i levanduli ODKAZ, tymián ODKAZ nebo údajně i čaj! ODKAZ). Vodu (1 litr) přiveďte k varu, sundejte ze sporáku, vsypte hrst čerstvého rozmarýnu (levandule…), přikryjte poklicí a necháte vychladnout. Pak přefiltrujte, vlijte lžíci vinného octa a zamíchejte. V lednici nechejte v uzavřené láhvi vychladnout a při výpravách použijte v rozprašovači.
  • Vratič obecný ODKAZ a česnek ODKAZ. Do lahvičky vsypte hrst květů vratiče, tři posekané stroužky česneku, přelijte 100 ml lihu a nechte týden louhovat. Pak sceďte a použijte v rozprašovači.
  • Citróny ODKAZ, pomeranče ODKAZ, grepy ODKAZ. Citrusy uvařte, vývar použijte v rozprašovači (?)
  • Hřebíček ODKAZ. Do skleničky Alpy (200 ml) vložte 30 ks hřebíčku a nechte alespoň 24 hodin louhovat, pak použijte v rozprašovači.

Další rady, jak se bránit proti klíšťatům na webu Vitalia.cz ODKAZ

Další rady jak zatočit s klíšťaty a dalším hmyzem na YouTube:

Příjemné cestování bez klíšťat přejí Zajimavosti.info :o)

 

 

Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login