adminml

PIKANTNÍ HISTORIE SLIPŮ A TRENÝREK (psali jsme před 3 lety)

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: Franco Folini from San Francisco, USA – SF Gay Parade 2006: COLT guys, CC BY-SA 2.0

Pravěcí lovci na spodní prádlo zvysoka kašlali, faraóni si balili nejcennější partie do lněných dek, rytíři milovali spodky a módní šviháci ve dvacátém století podlehli kouzlu trenek s gumou i slipům s větracími otvory…

MisterGayPride0801

V šeru dávných věků…

Hej, homo erectus, co to nosíš pod tou kožešinou? Pravěcí lovci chodili samozřejmě pouze naostro a tenhle způsob oblékání měl své nesporné výhody. Při krvavých bitkách mohli vítězové svoje nepřátele rychle posměšně pomočit a po návratu k tlupě rychle potěšit jásající nadšené samičky.

Gladiátoři zabíjeli své nepřátele – v plenkách

První lněné pratrenýrky začali nosit staří Egypťané a po nich i staří Římané. Caesar, Augustus, ale například i Nero si zamotávali nejintivmnější partie svých těl do takzvaných subligaculum – spodního prádla připomínajícího klasickou dětskou plenku. Zavázat látku kolem pasu, protáhnout zadní cíp zezadu spodem dopředu a nad pasem zasunout dovnitř… Subligaculum nosili i starořímští gladiátoři: oblečený do prvních trenýrek propichoval své nepřátele trojzubcem i starověký Spartakus.

FOTO: Záběry z natáčení filmu Spartacus z roku 1960

FOTO: Záběry z natáčení filmu Spartacus z roku 1960

Rytíři milovali smradlavé spoďáry

Ve 13. století si začali evropští šlechtici a později i prostý lid oblékat první spodky, krátké kalhoty sahající přibližně od pasu po lýtka. Pikantní zajímavost: rytíři si spoďáry příliš často neměnili a obvykle nechutně páchli.

Americký vynález: celotělové prádlo s nohavicemi i rukávy

Puritánští Američané byli, jsou a zřejmě i budou, co se týče intimních partií, poněkud praštění. Už před válkou Severu proti Jihu se začali halit do mimořádně oblíbených union suites: teplého spodního prádla zahalujícího nejenom choulostivou část od pasu dolů, ale prakticky celé tělo. Vidět nesměl být ani chlup.

Guma vítězí!

Nepohodlná šňůrka nebo knoflík? Zapomeňte. Na začátku dvacátého století začaly světu vládnout klasické trenýrky a výrobci pánského spodního prádla začali poprvé využívat pro obepnutí pasu moderní a praktickou gumu.

Slipy s otvory šikmo i vzhůru

První slipy spatřily světlo světa ve třicátých letech dvacátého století. V roce 1934 vymysleli módní návrháři ve slipech i první větrací otvor. Nejprve šikmý, potom kolmý. V roce 1936 přišli výrobci i s poklopcem s příčným otvorem. P. S. Slipy se tehdy začaly mimořádně líbit dívkám a ženám, které je rády prozkoumávaly a dodnes rády prozkoumávají.

Máte obavy o své mužství? Pomůže vám stříbrná clona

Výrobci trenýrek i slipů přicházejí stále s novými originálními vynálezy. Německý textilní expert, Nick Piepenburg z Düsseldorfu, začal například letos (2015) dodávat na trh pánské spodní prádlo s 20% příměsí stříbra. Vzácný kov údajně dokonale odcloňuje pánské intimní partie před škodlivým elektromagnetickým zářením z mobilů.

ML

back-1478575-1279x1665

Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login