adminml

Obří muž kráčí po mracích?

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Impozantní obří postavu, jakoby kráčející po horní vrstvě mraků, vyfotil Nick O´Donoghue, když se vracel z lyžování v Rakousku domů do Irska. Snímek pořídil z okénka letadla, z výšky 10.000 metrů.

Foto zveřejnil britský deník Daily Mail: ODKAZ

Vysvětlení?

Podle některých expertů vznikl působivý obraz, když skrz mraky pod fotografem proletělo jiné letadlo a postavu náhodou vymodelovaly vzdušné víry.

„Obr“ také mohl být dýmem nebo parou z komínů, které vypustily do ovzduší tak teplé splodiny, že ty pronikly jinak souvislou vrstvou oblačnosti (a díky náhodě a správnému úhlu pohledu tento dým či pára vypadal jako obří muž kráčející po mracích).

Iron Giant? Michelin?

Někteří lidé, komentující snímky a video na internetu, se ale s těmito vysvětleními nespokojují a připomínají, že postava vypadá například přesně jako robot z filmu Iron Giant nebo také nafukovací logo – postavička gumárenské společnosti Michelin:

Zajímavosti o mracích na Wikipedii: ODKAZ

ML

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:

Zahady Zajímavá věda Kuriozity Skryta Hlavolamy Písničky Nové knihy Kreslene vtipy Komiksy Rychle sipy Stika Opticke klamy Cestování v čase Co kdo sbírá Burian Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Zpevak Finty Jak se vyrábí Svět z výšky Sport autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek Extra
Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login