adminml

Novinky ve vysílání ČT: nový Sherlock i Kettering Incident

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

TV

Tři nové seriály z produkce BBC, včetně práv na vysílání čtvrté řady Sherlocka, která se začala natáčet minulé pondělí (4. dubna 2016), získala pro své diváky Česká televize na veletrhu audiovizuální tvorby ve francouzském Cannes. Zahraniční vysílatele naopak zaujaly seriál Labyrint, film Správnej dres nebo vánoční pohádky a nové večerníčky.

ČT bude i letos vysílat Tour de France

„Televizní produkce se celosvětově dostává na stále vyšší úroveň, proto jsme mohli letos vybírat nové akviziční pořady z velmi kvalitní nabídky. Z Cannes tak vezeme dva nové seriály, novou řadu Sherlocka, sérii historických a přírodopisných dokumentů, koncerty a samozřejmě filmy. A protože je letošek rokem významných sportovních událostí, podařilo se nám získat Tour de France, pořad nabízející vhled do zákulisí fotbalových stánků hostících letošní Euro, dokumenty k historii olympijských her či unikátní portrét tenistky Martiny Navrátilové,“ říká ředitel programu České televize Milan Fridrich.

Krimi a detektivky – Kettering Incident i Sherlock

Ve vysílání České televize se tak objeví například australsko-britská mysteriózní série, odkazující svým stylem ke kultovním Stínům nad jezerem, Kettering Incident. Jejím pilířem se stává pátrání po spojitosti mezi dvěma dívkami, které záhadně zmizely za stejných okolností, ale s patnáctiletým rozestupem, v Tasmánii. V druhém z nově nakoupených seriálů Happy Valley, který vznikl pod vedením uznávaného seriálového režiséra Eurose Lyna (Doctor Who, Sherlock aj.), se diváci vydají do západního Yorkshiru, kde Sarah Lancashire řeší případ únosu, který se vymkne kontrole a je příčinou série násilných činů v malém venkovském městě.

Česká televize již zakoupila rovněž práva na vysílání nového pokračování Sherlocka, které se začalo natáčet nyní v dubnu.

Hudební dokumenty: vyzpovídá se i Agneta z ABBY

Příznivce kultury potěší záznam londýnských koncertů zpěvačky Adele a zpěváka Robbieho Williamse, portrét Agnethy ze skupiny ABBA, skrývající se po ukončení kariéry jak před médii, tak i před veřejným životem, nebo nový dokument o legendární skupině Queen.

Svět si zamiloval večerníčky

Česká televize se mezinárodního veletrhu MIPTV 2016 účastnila též jako aktivní producent. „Americká kabelová televize Eurochannel, která aktuálně vysílá seriál České televize Ach, ty vraždy! projevila zájem o seriál Labyrint. Ten koupila pro své diváky i polská veřejnoprávní televize,“ říká výkonný ředitel obchodu ČT Hynek Chudárek a dodává: „Dlouhodobě máme nesmírně silnou pozici i na poli dětské a rodinné tvorby, která je celosvětově vnímána jako kvalitní, kreativní i bezpečná. Velký zájem ze strany zahraničních televizí tento trend potvrdil i letos. Čínští distributoři tradičně nakupovali večerníčky, Gorilí povídání a cyklus Méďové na cestách, zájem o dětskou seriálovou tvorbu měla brazilská televize. Hrané vánoční pohádky, Svatojánský věneček i Korunního prince, uvidí v Bulharsku, rodinné vánoční filmy, včetně Správnýho dresu, pak diváci slovinské veřejnoprávní televize,“ vyjmenovává některé z úspěšných prodejů.

Alžběta Plívová, tisková mluvčí České televize

press-conference-1166343_960_720

 

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Yetti, bigfoot

Pterosauři

Djatlov

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Kuriozity
Skryta 
Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Extra

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Islám

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové
Sex

Zahady.info
Zahady.info

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login