adminml

Nejděsivější pohádky pro děti (z archivu Zajimavosti.info)

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Co si budeme nalhávat, mnohé pohádky připomínají horory a dětem by se neměly číst nebo pouštět ani náhodou. Bestiální vlk v Červené Karkulce sežere důchodkyni a skončí vykuchaný s rozpáraným břichem, babizna v Perníkové chaloupce touží po křehkém, propečeném dětském mase a láká Jeníčka a Mařenku do pece a podobně úchylně hladová Baba Jaga vítá překrásnou Vasilisu v polorozpadlé temné chajdě, která má plot z lidských hnátů a lebek (které po nevinné hlavní hrdince chmatají a snaží se jí chytit)…

055

Mnohé děsuplné pohádky vysílá i Česká televize

Nejmladší diváky určitě zaujme (a večer už neusnou:o) tento díl loutkové pohádky Míša Kulička (1973). Populární medvídek se ztratí a ocitne sám v temném lese. Pláče a marně hledá ztracenou maminku (schválně, pusťte dětem ukázku od času 21.26 min).

Epizoda: Jak pěstovali kaktus z Večerníčku Jája a Pája (1986), nápadně připomíná sci-fi horor Den trifidů. Nečekaně přerostlá masožravá rostlina se snaží zabít řezníka, kupce a sedláka v jedné osobě, souseda Krkovičku:

A konečně pravděpodobně nejbrutálnější pohádkou, kterou můžete pustit dětem, je Čertův mlýn Jiřího Trnky (1949). Příběh o starém zmrzačeném vojákovi, kterému se v opuštěné ruině za větrné noci zhmotňuje čert. A zjevuje se takovým způsobem, že i dospělí diváci drkotají zuby!
1. díl:


2. díl (nejděsivější pasáž začíná od času 3.25 min):

P. S. Traduje se, že když se promítala pohádka Čertův mlýn v padesátých letech v československých kinech, řvaly děti hrůzou a uklízečky musely čistit po představení mnohá sedadla, protože se malí diváci ve tmě počurávali strachy.

Martin Lavay

 

010061

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Yetti, bigfoot

Pterosauři

Djatlov

Cestování v čase

Zajímavá věda

Hlavolamy

Kuriozity

Optické klamy

Burian

Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Písničky

Co

Extra
Zajimavosti.info

Zajimavosti.info: Záhady, dobrodružství, věda, historie, kuriozity…

You must be logged in to post a comment Login