adminml

Našli bájné Eldorado? V Amazonii objevili 2000 let staré stavby

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

 

Více než 450 takzvaných geoglyfů ODKAZ – valů, prohlubní a jiných uměle vytvořených hliněných útvarů aktuálně (2016, 2017) odkryli lesní dělníci v západobrazilském spolkovém státu Acre ODKAZ, při vyhlazování Amazonského pralesa. Zvláštně tvarované země si všimli první svědci z výšky, z letadel a dronů.

Podle přivolaných expertů je stáří geoglyfů přibližně 2000 let a jejich účel je nejasný, pravděpodobně ale sloužily k náboženským účelům.

Podle některých komentátorů by mohly být nově nalezené amazonské geoglyfy nějaký vztah k bájnému městu plnému zlata Eldoradu (El Doradu) ODKAZ, které v Jižní Americe marně hledali první španělští dobyvatelé.

qq

Expedición_de_Almagro_Pedro_Subercaseaux

Podle dalších komentátorů mohly nově nalezené amazonské geoglyfy kdysi sloužit k podobným účelům, jako obří kresby na jihoperuánské planině Nazca: ODKAZ.

peru-1177687_960_720

FOTO: Nazca

Vedoucí výzkumnice z Muzea archeologie a etnografie Univerity v Sao Paolu (Museum of Archaeology and Ethnography, University of São Paulo), Jennifer Watling, každopádně podotkla, že Amazonské pralesy nejsou tak lidmi nedotčeným místy naší planety, jak se původně předpokládalo.

 

Info o nálezu amazonských geoglyfů přinesl 6. února 2017 britský deník The Telegraph: ODKAZ a 7. února 2017 web Unexplained-mysteries.com: ODKAZ

Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login