adminml

Na začátku října 2017 vyjde nová kniha ILUSTRÁTOŘI DOBRODRUŽSTVÍ

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Ilustrátoři dobrodružství

Kniha ILUSTRÁTOŘI DOBRODRUŽSTVÍ (autor Vladimír Prokop) bude mít 496 stran, přibližně 1000 obrazových příloh, formát 27 x 24 cm, celobarevný tisk a její hmotnost bude asi 2,5 kg (takže vyztužte své knihovničky:o).

V publikaci se budete moci seznámit s následujícími 17 umělci (řazeno chronologicky jako v knize) – Josef Ulrich, Věnceslav Černý, Stanislav Hudeček, Václav Čutta, Rudolf Komínek, František Horník, Jan Goth, Jiří Wowk, Alois Ladislav Salač, Zdeněk Burian, Miloš Novák, Václav Junek, Bohumil Konečný, Jan Černý, Jaromír Vraštil, Gustav Krum a Karel Toman.

Úvod bude patřit kapitole o vývoji dobrodružné ilustrace u nás a závěru představí pokračující tradici realistické ilustrace dobrodružného žánru včetně drobných medailonů s ukázkami.

Křest knihy ILUSTRÁTOŘI DOBRODRUŽSTVÍ: 13. října 2017 v Praze

Vzhledem k předpokládanému datu vydání je prozatím plánováno nakladatelem panem Michalem Moravcem, že by křest knihy spojený s mini-besedou s nakladatelem a s autorem Vladimírem Prokopem, bude v pátek 13. října 2017 v Paláci knih Neoluxor v Praze na Václavském náměstí (předběžně od 17.00).

Další představení nové knihy ILUSTRÁTOŘI DOBRODRUŽSTVÍ Vladimíra Prokopa se uskuteční následující den, v sobotu 14. října 2017 ve Štramberku, kde je plánováno tradiční setkání ctitelů malíře Zdeňka Buriana: Podzimní vítr.

Kniha ILUSTRÁTOŘI DOBRODRUŽSTVÍ by poté měla být přeprezentována i o týden později na knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě.

 

Další info o knize ILUSTRÁTOŘI DOBRODRUŽSTVÍ, Vladimíra Prokopa:

Toužimský a Moravec: ODKAZ

Kosmas: ODKAZ

Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login