adminml

MOTÝLI S ROZPĚTÍM OSM CENTIMETRŮ? V Botanické zahradě v Praze…

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Motýli

Užijte si jarní prodloužené víkendy (2017) ve společnosti romantických motýlů

Stýská se vám v chladném počasí po jaru? Přijměte pozvání do tropického deštného pralesa, kde vám budou společnost dělat pestrobarevní motýli. Skleníkem Fata Morgana poletují stovky křehkých krasavců, kteří se líhnou ze svých kukel přímo před vašimi zraky. Výstavu si můžete prohlédnout i během květnových prodloužených víkendů denně včetně pondělků 1. a 8. května v  době od 9 do 18 hodin. Výstava potrvá až do 28. května.

„Těší mě, že i v letošním roce je o výstavu tropických motýlů veliký zájem ze strany veřejnosti. Během prvních třech týdnů ji vidělo již 28 tisíc návštěvníků,“ uvádí Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hl. m. Prahy.
Po celou dobu trvání výstavy jsou kukly pravidelně doplňovány zásilkami z motýlí farmy ve Stratfordu nad Avonou.

V tomto týdnu přibyla na seznam vystavených druhů nová jména, která jsou letos na výstavě poprvé. „Jednou z novinek je například druh Prepona laertes – babočka s rozpětím křídel přes 8 centimetrů. Pochází ze Střední a velké části Jižní Ameriky. Přes všechna jeho křídla se táhnou dva široké pruhy pokryté šupinkami, na kterých se láme světlo, takže se pruhy jeví jako modré. Jde o stejný jev jako u druhu Morpho peleides,“ přibližuje jednoho z nově vystavovaných druhů Eva Smržová, kurátorka výstavy. Výstava v trojské botanické zahradě představuje více než 50 druhů motýlů, kteří se postupně líhnou z 6500 kukel dovezených z motýlí farmy ve Velké Británii.

Více informací o veškerých akcích a novinkách najdete na www.botanicka.cz.

woman-1377309_960_720

Květen v botanické zahradě v Troji:

Skleník Fata Morgana má otevřeno
ÚT-NE, STÁTNÍ SVÁTKY od 9:00 do 18:00.

Venkovních expozice:
PO-NE od 9:00 do 20:00.

Otevírací doba vinotéky sv. Klára:

PO-PÁ od 13:00 do 21:00,

SO-NE, svátky od 11:00 do 21:00

Během výstavy motýlů bude skleník Fata Morgana 15. a 22. května pro veřejnost uzavřen.

 

Text: Botanická zahrada Praha

 

 

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:

Zahady Zajímavá věda Kuriozity Skryta Hlavolamy Písničky Kreslene vtipy Komiksy Rychle sipy Stika Opticke klamy Cestování v čase Co kdo sbírá Burian Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Zpevak Finty Jak se vyrábí Svět z výšky Sport autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku  Islám  Pomeranče HIV  Marže obchodů  Stříbrný můstek  Chemtrailsová letadla Skládání bankovek  Sprostí klasikové Sex Extra
Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login