adminml

MIGRANTI MAJÍ V ČR DOSTÁVAT VÍCE NEŽ 21.000,- KČ MĚSÍČNĚ (?)

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page
Migrants_in_Hungary_2015_Aug_007

FOTO: Migranti pronikající skrz území Maďarska. Foto: Gémes Sándor/SzomSzed, CC BY-SA 3.0

Po internetu aktuálně koluje (březen 2017) série e-mailů, podle kterých by měli uprchlíci, kteří proniknou do naší republiky a získají azyl, dostávat kromě „běžných“ sociálních dávek i ZVLÁŠTNÍ PŘISTĚHOVALECKÝ PŘÍPLATEK od Ministerstva vnitra, díky kterému by každému uprchlíkovi měla Česká republika vyplácet měsíčně i více než 21 tisíc korun.

O příspěvky migrantům se podle e-mailů kolujících po internetu zajímal a podrobnosti chtěl zjistit Mgr. Miloš Bouček.

Informace mu měl poskytnout PhDr. Zdeněk Soukup, poslanec PSP ČR za Karlovarský kraj, člen Výboru pro sociální politiku a Výboru pro evropské záležitosti , předseda Podvýboru pro pracovní legislativu, zaměstnanost a činnost Úřadu práce a to na základě informací od generální ředitelky Úřadu práce ČR Kateřiny Sadílkové.

Zdeněk Soukup měl v souvislosti s finančními příspěvky pro migranty přednést údajně i tajný projev v Parlamentu České republiky.

e-mailech kolujících po internetu se dále připomíná, že zatímco migranti mají pobírat i více než 21.000,- Kč měsíčně, průměrný důchod v České republice je aktuálně jen 12.300,- Kč.

Text je doplněn informací, že se v žádném případě nejedná o hoax nebo poplašnou zprávu a že se uvedené informace zakládají na pravdě.

ML

 

 

 

Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login