adminml

Libor Čermák: Věděli snad Inkové o skutečném původu zlata?

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Inkové

Inkové byl zvláštní a tajuplný národ. A co víc měl zvláštní vztah ke žlutému kovu zvanému „zlato“. Rád bych se nad něčem v tomto článku zamyslel. Věděli snad o jeho skutečném původu?

Zlatem jsem se už jednou ve svém archeoastronautickém článku zabýval. Bylo to v článku „Zlato z hlediska archeoastronautiky“ (viz odkaz http://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=403803). Tam jsem došel k závěru, že zlato pro svoje zvláštní vlastnosti nemuselo původně být takovým prvkem, jak ho běžně vnímáme my, tj. symbolem bohatství a krásy. Protože odolává korozi a výborně vede elektrický proud, mohl to být pro ty, co je naši předkové považovali za své bohy, především technický prvek. Vždyť i my naše vesmírné sondy opatřujeme zlatem, aby dlouho ve vesmíru vydržely. A teď si představte, že takto ošetřená sonda přistane na na nějaké planetě, kde je civilizace proti nám na primitivní úrovni. Bude to pro ně samozřejmě božstvo. A tak si ho tedy, když tu sondu tak uvidí, se zlatem bude i spojovat. Proč by to tak nemohlo být i v dávných dobách u nás na Zemi? Například v incké mytologii bylo zlato nejen symbolem slunce, ale i symbolem bohů. Například u jezera Titicaca přistála ve zlaté věci zvané „zlatý takédům“ čtyřprstá bohyně a pramáti Inků jménem Orjana.

Inka

FOTO: Tato zlatá letadélka vyrobili v dávných dobách Inkové. Odkud je mohli znát?

Tento národ vůbec měl ke zlatu zvláštní vztah. Dokonce ho dokázal vytěžit a vyprodukovat až podezřele nebývale velké množství. Například jim nedělalo žádný problém, aby španělským conquistadorům naplnili zlatem celou místnost až po strop, jen aby zachránili svého vládce Atahualpu. Jak ho ale dokázali zísávat v takovém velkém množství?

A co víc! Jak jsem sledoval poslední době několik dokumentárních pořadů na ČT2 a Prima ZOOM o této podivuhodné jihoamerické civilizaci, dozvěděl jsem se, že Inkové považovali zlato doslova za „pot slunce“. A teď ve mne hrklo:

Vždyť, co říká současná věda o skutečném původu zlata? Vznik zlata je spojen především s explozí supernov z hvězd 2. generace a s kolizí neutronových hvězd. To protože tyto procesy poskytují dostatečné množství energie k tomu, aby se protony a neutrony mohly sloučit do atomů obdobně těžkých jako zlato. Čili jinak řečeno, zlato vzniklo ve sluncích, která procházela skutečně těžkým obdobím. A tak by se skutečně mohlo úspěšně přirovnat k jejich potu. My to dnes víme. Moderní fyzika už na tuto věc odpověď zná. Ale odkud to znaly přírodní jihoamerické národy?

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Zlato

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka: ODKAZ

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES: ODKAZ (publikováno s laskavým svolením autora)

Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login