adminml

Libor Čermák: Co, když symbol JANG a JIN ukazuje naší polohu v galaxii?

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: Ilustrační foto

Velmi podivné zjištění jsem udělal, když jsem se hlouběji zamyslel nad známým symbolem „jang a jin“. Vždyť je tam ukryté jisté úžasné vědění, které zná až moderní věda!

Kdysi jsem se v článku „Záhadná svastika“ zabýval prastarým náboženským symbolem svastikou (zneužitou svého času A. Hitlerem). A došel jsem k zajímavému zjištění, že to vlastně může být zobrazení naší vlastní galaxie. Čtyři spirální ramena má jak svastika, tak Mléčná dráha. Čtyři hlavní ramena jsou rameno Persea (na přiloženém obrázku ramena č. 2 a 8), Střelce (5 a 9), Štítu (4 a10) a Pravítka (3 a 7).

Když se nad tím zamyslíme, tak podobně bychom se mohli podívat i na jiný slavný východní symbol, a to „jang a jin“. Ten má znázorňovat dvě opačné a doplňující síly, které se nalézají v živé i neživé části vesmíru. Tedy opět vztah k univerzu. Podívejme se, jak ten symbol vlastně vypadá. Je to takový kruh, do kterého je vepsáno jakési „S“. Jedna část před „S“ je tmavá, druhá část je světlá. A zhruba v polovičce poloměrů se pak nalézají symetricky ještě dva kroužky.

Teď se zamysleme, že to centrální dělící „S“ se opět vlastně velice podobá tvaru spirální galaxie. A nyní se podívejme na ty dva kroužky. Kde, že se v rámci tohoto symbolu nalézají? Ve čtvrtině a ve tří čtvrtině osy obrazce.

A jestlipak víte, kde se v rámci naší galaxie nalézá naše sluneční soustava? Je v malém, krátkém vedlejším spirálním ramenu Orionu, cca 26000 světelných let daleko od středu naší galaxie (na obrázku rameno č. 11 a 12). Když si představíme, že Mléčná dráha má v průměru cca 100 tisíc světelných let, odpovídá tato vzdálenost také zhruba čtvrtině průměru naší galaxie. Tedy poloze, kde má symbol „jang a jin“ ony dva kroužky. Že by dávní autoři těchto náboženských a duchovních symbolů nejen, že znali tvar naší galaxie, ale dokonce věděli, kde se v ní nalézá Slunce? Asi se nám z prastarých dob zachovalo více skrytých vědomostí, které naše věda umí znovu odhalit až dnes.

Zdroj, včetně použitých obrázků: wikipedie

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka: ODKAZ

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES: ODKAZ (publikováno s laskavým svolením autora)

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Djatlov

Pterosauři

Yetti, bigfoot

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Skrytá kamera

F1

Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky 
Děs, běs, katastrofy
Legendární reklamy 
Zajímavosti o koních
Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Automodeláři

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Buddha

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové

Sex

Na titulní stranu ZAHADY.INFO si klikněte zde:


Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login