adminml

Libor Čermák: Co když je na tajuplném disku z Nebry znázorněno UFO?

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page
q

FOTO: Disk z Nebry (wikipedia)

V roce 1999 byl u německého města Nebra nalezen zvláštní, 32 cm v průměru veliký disk, který někdo vyrobil ve starší době bronzové a který zobrazuje zvláštní nebeská tělesa. Co když je ale na něm znázorněno i UFO?

Stalo se v roce 1999. To zrovna hledači pokladů zaznamenali úspěch u německého města Nebra v Sasku – Anhaltsku (asi 100 kilometrů od našich hranic), kde narazili na poměrně velký poklad z doby bronzové. Obsahoval bronzové meče, sekery, dláta, spirálové náramky a také jeden podivný disk. Svůj objev zkoušeli prodat na černém trhu. Jenomže se o všem dozvěděli pracovníci muzea v Halle a po dobrodružném pátrání se jim poklad podařilo získat.

A společně s pokladem i tento disk. Je to kruhová bronzová deska o velikosti 32 centimetrů. Její síla je 1,7 milimetrů na okraji a 4,5 milimetrů uprestřed. Její hmotnost je asi dva kilogramy. A navíc je zdobená zlatými symboly. Podle výzkumu stáří byla vyrobena v 16. století před naším letopočtem.

Co je na tomto disku zobrazeno? Podle názorů vědců to je Slunce, Měsíc, hvězdná obloha a další podivné prvky. Ohledně skupinky sedmi hvězd se vědci domnívají, že to může být dávné zobrazení Plejád. Pak je zde zlatý kruh a srpek, zřejmě symbolizující Sluince a Měsíc. Jenomže se na pozici těchto dvou těles podívejme pozorněji. Kdyby mělo jít o Měsíc v této fázi, nikdy by nemohl být v této poloze vůči Slunci! Takto totiž Měsíc vypadá krátce po novu, a tak je v našich zeměpisných šířkách vždy východněji, tedy nalevo od Slunce. Ale tady je však na straně opačné!

A aby tomu nebylo málo, jsou zde ještě tři další podobné srpkovité oblouky. Dva po okrajích disku a třetí pod Sluncem a Měsícem. A právě o tomto se vedou spory. Na obloze přeci tolik měsíců vidět není! Co když to tedy ve skutečnosti je zobrazení něčeho, co dávní lidé viděli letět po obloze a čemu my dnes říkáme létající talíř a nebo UFO?

Zdroj včetně fotografie: https://cs.wikipedia.org/wiki/Disk_z_Nebry

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka: ODKAZ

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES: ODKAZ (publikováno s laskavým svolením autora)

Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login