adminml

LEGENDÁRNÍ EXCALIBUR? Britská dívka objevila v jezeře meč

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Sedmiletá britská dívka Matilda Jones objevila letos v létě (2017) v jezeře Doznary Pool ODKAZ v hrabství Cornwal ODKAZ meč, který mnozí považují za legendární ztracený Excalibur. K nálezu totiž došlo v místech, kde se podle historiků mohl pohybovat král Artuš ODKAZ s rytíři kulatého stolu a jejich blízcí.

„Byl horký den a Matylda se mě zeptala, jestli si půjdem zapádlovat. Pak uviděla v hluboké vodě meč,“ prozradil médiím Matildin otec Paul. „Řekl jsem jí, aby nebyla hloupá, ale podíval jsem se také dolů a meč jsem také uviděl!“ doplnil tatínek malé nálezkyně.

Podle Paula je nicméně zbraň vysoká přesně jako jeho dcera, tedy 4 stopy (122 cm), poměrně nová, a pochází pravděpodobně z nějakého filmového natáčení.

Nečekaný nález sedmileté dívenky je i tak na Britských ostrovech mediálně přetřásanou událostí.

 

Info o incidentu přinesl 5. září 2017 například web Unexplained-mysteries.com: ODKAZ

Zajímavosti o meči Excalibur: ODKAZ

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:

Zahady Zajímavá věda Kuriozity Skryta Hlavolamy Písničky Kreslene vtipy Komiksy Rychle sipy Stika Opticke klamy Cestování v čase Co kdo sbírá Burian Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Zpevak Finty Jak se vyrábí Svět z výšky Sport autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku  Islám  Pomeranče HIV  Marže obchodů  Stříbrný můstek  Chemtrailsová letadla Skládání bankovek  Sprostí klasikové Sex Extra
Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login