adminml

KNIŽNÍ NOVINKY: 46. týden (2017)

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

 

Nejaktuálnější knižní novinky z webu Československé bibliografické databáze

 ČBDB: ODKAZ 

 

Ani další listopadový měsíc nebyl na knižní novinky skoupý…

Tak například pro všechny fanoušky Neila Gaimana vychází tak trochu netradiční kniha s názvem Severská mytologie. Zcela nepostradatelná záležitost pokud se chcete více dozvědět o tom, jak získal Thor své proslavené kladivo, kolik světů spojuje vždyzelený jasan Yggdrasil nebo kdo postavil zeď kolem Ásgardu a co bude následovat po konci světa zvaném Ragnarök. Severská mytologie převyprávěná Neilem Gaimanem nejenže odpovídá na všechny tyto otázky, ale navíc je váže do souvislého vyprávění, v němž ožívají bohové i obři, medovina teče proudem, vlci mluví a jabloně rodí jablka nesmrtelnosti.

.

Před třiceti lety se Lunině matce stala natolik děsivá věc, že si ji nechala celý život pro sebe. Pravda vyšla najevo až po její smrti. Odhalení matčina tajemství Lunu i její sestru silně zasáhne – a když zjistí, že se jim naskytla možnost vrátit se v čase do roku 1977 matčina rodného města New Yorku a dát věci do pořádku, rozhodnou se to udělat. Zpočátku tu nacházejí více otázek než odpovědí, pak se ale přihodí cosi neskutečného – Luna potká svou matku jako mladou dívku. Luna si najednou uvědomí, jaká síla se jí naskýtá – když může cestovat v čase, může také změnit běh událostí. Ale měla by? Jestliže se totiž odhodlá k činu a změní matčin život, nebude nakonec muset obětovat sama sebe? Léto plné neskutečných věcí je další knihou od známé autorky Rowan Coleman, která u českých čtenářů zabodovala romány jako jsou Kniha vzpomínek nebo Matkou ze dne na den.

.

Kdo by neznal nejslavnějšího českého sluhu Saturnina! Tentokrát se s ním můžete sejít v pokračování jeho příběhu Saturnin se vrací. Setkáte se tu se všemi starými známými jako je nesnesitelná teta Kateřina, rozmazlený Milouš nebo laskavý dědeček.

.

Máte chuť na vážnější téma? Pak sáhněte po novince Sedmé dítě. Sedm narozených dětí: všechny přišly na svět v porodnici B ve státní nemocnici v Kodani, a všechny byly dány k adopci. V následujících měsících se pro všechny našly nové rodiny z různých částí Dánska. O mnoho let později dostane pochybný novinář anonymní dopis, který naznačuje, že v posledních padesáti letech prestižní sirotčinec zakrýval milostné aféry bohatých a slavných Dánů. Příběh je zveřejněn a následky jsou velké. Jak dopadne skandál z nejvyšších kruhů? Sedm adoptovaných dětí začne hledat tajemství svého původu a všichni se zoufale snaží zjistit, který z nich je to sedmé dítě s tajemstvím.

.

A nazávěr, pokud hledáte knížku pro děti, která je od oblíbeného autora severských detektivek, sáhněte po novince od Jo Nesba Zachrání doktor Proctor Vánoce?. Jak už název napovídá, bude doktor Proctor řešit případ chamtivého obchodníka, který skoupil veškerá práva na slavení Vánoc.

 

Další nové knihy si můžete prohlédnout níže. Nabídka je opravdu pestrá.

Text: ČBDB

 

Kompletní přehled nejaktuálnějších knižních novinek si můžete přečíst na webu Československé bibliografické databáze zde: ODKAZ

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Yetti, bigfoot

Pterosauři

Djatlov

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Kuriozity
Skryta 
Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Extra

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Islám

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové
Sex

Zahady.info
Zahady.info

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login