adminml

KNIŽNÍ NOVINKY: 44. týden (2017)

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

 

Nejaktuálnější knižní novinky z webu Československé bibliografické databáze

 ČBDB: ODKAZ 

Vypadá to, že počátek listopadu je přímo stvořený k lenošení a čtení knih. A tak se pojďme rovnou podívat, jaké novinky si můžeme připsat na seznam.

Rok po tragické smrti malé Lydie se její rodiče Angus a Sarah Moorcroftovi spolu s jejím jednovaječným dvojčetem Kirstie odstěhují na malý skotský ostrov. Doufají, že se jim podaří složit dohromady střípky jejich starého života. Jenže pak jejich dcera Kirstie prohlásí, že právě ona je Lydie a Kirstie je dvojčetem, které zemřelo. S blížící se zimou je Angus nucen odcestovat kvůli práci. Bouře zanechá Sarah s dcerou na ostrově zcela odříznuté a Sarah se začne znovu trápit minulostí – co se opravdu stalo toho osudného dne, kdy jedna z jejích dcer zemřela? Thriller Ledové sestry je přesně ten typ knihy, který se nejlépe čte při podzimních plískanicích.

 

Na pultech se také objevila novinka od Anthony Doerra – O dívce Grace. David Winkler, tichý chlapec okouzlený nestálostí počasí a posedlý sněhem, žije na Aljašce. Někdy vidí události ještě předtím, než se stanou. Muže s krabicí na klobouky srazí autobus, sám David se v supermarketu zamiluje do krásné ženy. Sen, že se mu nepodaří zachránit svou malou dceru při záplavách, ho naprosto zdrtí, a tak odjede tisíce mil daleko, opustí svou rodinu, domov i budoucnost, aby vyplnění tohoto snu zabránil. Na jednom ostrově v Karibiku, kde skončí, navíc netuší, jestli jeho dcera přežila a jestli mu manželka útěk kdy odpustí. Přístřeší mu zde poskytne rodina s mladou dcerou, a právě ta ho nakonec probudí zpět k životu a přiměje ho hledat všechny, jež opustil.

 

Pokud patříte k fanouškům severské fantasy – Havraní kruhy od Siri Pettersen, pak si nenechte ujít její třetí pokračování s názvem Síla. Hirka se připravuje na setkání s vládnoucím rodem studeného světa. Dívka neochotně přijímá svůj osud v naději, že svého přítele Rimeho udrží naživu a Ymslandu v bezpečí. Ale žízeň mrtvorozených po Síle je neuhasitelná a válka nevyhnutelná. Ke kterému světu se Hirka nakonec přikloní?

 

Vytvoření návyku prý trvá 21 dní, ale to je lež. 21 jedna dní se držela, jenže ve dvaadvacátý den by dala cokoli, aby se mohla vrhnout do sladké náruči smrti. Protože dvaadvacátý den si uvědomí, že cenou za její únik bude smrt jednoho ze dvou mužů, které miluje. Papírová labuť je strhujícím příběhem o vášni, ztrátě a vykoupení, temnou, ale dojemnou romancí plnou intrik, kuráže a napětí. Vzhledem k násilnému obsahu, sexu a vulgarismům je však román určen vyzrálým čtenářům.

 

Pro nadšence série Případy vrchního inspektora Gamache nadchází veselé období, protože si můžete přečíst už šestou knihu s názvem Pohřběte své mrtvé.

 

A za zmínku rozhodně stojí i třetí pokračování Geniálních přítelkyň – Příběh těch, co odcházejí, a těch, kteří zůstanou.

 

 

Text: ČBDB

Kompletní přehled nejaktuálnějších knižních novinek si můžete přečíst na webu Československé bibliografické databáze zde: ODKAZ

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Djatlov

Pterosauři

Yetti, bigfoot

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Skrytá kamera

F1

Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky 
Děs, běs, katastrofy
Legendární reklamy 
Zajímavosti o koních
Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Automodeláři

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Buddha

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové

Sex

Na titulní stranu ZAHADY.INFO si klikněte zde:


Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login