adminml

KNIŽNÍ NOVINKY: 44. týden (2017)

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

 

Nejaktuálnější knižní novinky z webu Československé bibliografické databáze

 ČBDB: ODKAZ 

Vypadá to, že počátek listopadu je přímo stvořený k lenošení a čtení knih. A tak se pojďme rovnou podívat, jaké novinky si můžeme připsat na seznam.

Rok po tragické smrti malé Lydie se její rodiče Angus a Sarah Moorcroftovi spolu s jejím jednovaječným dvojčetem Kirstie odstěhují na malý skotský ostrov. Doufají, že se jim podaří složit dohromady střípky jejich starého života. Jenže pak jejich dcera Kirstie prohlásí, že právě ona je Lydie a Kirstie je dvojčetem, které zemřelo. S blížící se zimou je Angus nucen odcestovat kvůli práci. Bouře zanechá Sarah s dcerou na ostrově zcela odříznuté a Sarah se začne znovu trápit minulostí – co se opravdu stalo toho osudného dne, kdy jedna z jejích dcer zemřela? Thriller Ledové sestry je přesně ten typ knihy, který se nejlépe čte při podzimních plískanicích.

 

Na pultech se také objevila novinka od Anthony Doerra – O dívce Grace. David Winkler, tichý chlapec okouzlený nestálostí počasí a posedlý sněhem, žije na Aljašce. Někdy vidí události ještě předtím, než se stanou. Muže s krabicí na klobouky srazí autobus, sám David se v supermarketu zamiluje do krásné ženy. Sen, že se mu nepodaří zachránit svou malou dceru při záplavách, ho naprosto zdrtí, a tak odjede tisíce mil daleko, opustí svou rodinu, domov i budoucnost, aby vyplnění tohoto snu zabránil. Na jednom ostrově v Karibiku, kde skončí, navíc netuší, jestli jeho dcera přežila a jestli mu manželka útěk kdy odpustí. Přístřeší mu zde poskytne rodina s mladou dcerou, a právě ta ho nakonec probudí zpět k životu a přiměje ho hledat všechny, jež opustil.

 

Pokud patříte k fanouškům severské fantasy – Havraní kruhy od Siri Pettersen, pak si nenechte ujít její třetí pokračování s názvem Síla. Hirka se připravuje na setkání s vládnoucím rodem studeného světa. Dívka neochotně přijímá svůj osud v naději, že svého přítele Rimeho udrží naživu a Ymslandu v bezpečí. Ale žízeň mrtvorozených po Síle je neuhasitelná a válka nevyhnutelná. Ke kterému světu se Hirka nakonec přikloní?

 

Vytvoření návyku prý trvá 21 dní, ale to je lež. 21 jedna dní se držela, jenže ve dvaadvacátý den by dala cokoli, aby se mohla vrhnout do sladké náruči smrti. Protože dvaadvacátý den si uvědomí, že cenou za její únik bude smrt jednoho ze dvou mužů, které miluje. Papírová labuť je strhujícím příběhem o vášni, ztrátě a vykoupení, temnou, ale dojemnou romancí plnou intrik, kuráže a napětí. Vzhledem k násilnému obsahu, sexu a vulgarismům je však román určen vyzrálým čtenářům.

 

Pro nadšence série Případy vrchního inspektora Gamache nadchází veselé období, protože si můžete přečíst už šestou knihu s názvem Pohřběte své mrtvé.

 

A za zmínku rozhodně stojí i třetí pokračování Geniálních přítelkyň – Příběh těch, co odcházejí, a těch, kteří zůstanou.

 

 

Text: ČBDB

Kompletní přehled nejaktuálnějších knižních novinek si můžete přečíst na webu Československé bibliografické databáze zde: ODKAZ

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:

Zahady Zajímavá věda Kuriozity Skryta Hlavolamy Písničky Nové knihy Kreslene vtipy Komiksy Rychle sipy Stika Opticke klamy Cestování v čase Co kdo sbírá Burian Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Zpevak Finty Jak se vyrábí Svět z výšky Sport autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek Extra
Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login