adminml

KNIŽNÍ NOVINKY 2017 – 40. týden

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Nejaktuálnější knižní novinky z webu Československé bibliografické databáze

 ČBDB: ODKAZ 

První týden v říjnu se nesl ve znamení nových knih,…spousty nových knih. Pojďme se tedy na ně podívat.

Fanoušci série Kostičas zaplesají, protože právě vyšel její třetí díl A zrodí se píseň. Po krvavé bitvě proti svým protivníkům je Paige Mahoneyová jako Kmotryně vládnoucí londýnskému podsvětí v ohrožení. Stabilizace roztříštěného podsvětí bude složitější, něž se zdálo, protože na svobodě číhají pomstychtiví nepřátelé. Paige ovšem netuší, že její vláda může být velmi brzy násilně přerušena zavedením Senshieldu, technologie, která by pro komunitu jasnovidců a světa, v němž žijí, znamenala zkázu.

 

Nejnovější knížka Jodi Picoultové je právě na pultech pod názvem Velké maličkosti. Ruth je zdravotní sestra pracující na novorozeneckém oddělení. Svého syna vychovává jako vdova po válečném hrdinovi sama. Nyní stojí před soudem, protože ji obvinili ze smrti novorozence – syna bílého amerického fašisty – Ruth je totiž černoška. Je však v tomto případu důležité, jakou má pleť? Nebo je to jen zástěrka pro předsudky a přesvědčení, které řídí životy nás všech?

 

V pořadí již sedmém případu Oddělení Q s názvem Selfies vedení kodaňské policie usoudilo, že počet objasněných případů je výrazně pod hranicí očekávání. Mezitím v kodaňském parku najdou zavražděnou starší paní, šílený řidič zahájí smrtící hon na mladou ženu a jinde se zase plánují další trestné činy: mají tyto události souvislost, nebo mají případy něco společného? Dokážou Carl, Asad a Gordon zabránit zavření oddělení Q a zastavit zabíjení v Kodani? To se dozvíte v další knize z pera Adlera-Olsena.

 

Ursula Poznanski je mezi milovníky thrillerů zajisté dobře známá. Začátkem října vychází její kniha Hlasy, která nás přenese do psychiatrického oddělení salcburské Kliniky-Sever specializující se na mimořádně těžké případy. Lidé, kteří si divoce mumlají sami pro sebe. Kteří se odhalují, slyší hlasy.
Když je pak jeden z lékařů nalezen zavražděný v ošetřovně, musí se vyšetřovatelka Beatrice Kasparyová pokusit vymámit informace z pacientů. Z traumatizovaných duší, které žijí ve své vlastním světě. A nehrají podle pravidel…

 

Ukázku nejnovějších knih zakončíme druhým dílem fantasy série Griša – Bouře a vzdor. Z obyčejné dívky Aliny Starkové se stala světlonoška. Mnozí k ní upínají veškeré své naděje – vždyť jen ona jediná dokáže zničit Vrásu stínu, jež odedávna sužuje zemi. Jenže cena, kterou za to platí, je příliš vysoká. Touží žít někde v ústraní s milovaným Malem po boku, místo toho musí neustále prchat a skrývat se před minulostí. Temnyj je odhodlaný využít jejích schopností k získání trůnu. Alina nedokáže jeho silné magii čelit sama, a tak vyhledá pomoc u divokého a nevyzpytatelného korzára. Jen on se totiž nebojí a je ochoten jí pomoci. Alina se snaží Temnyjovým nástrahám vzdorovat, ale přesto se do nich zaplétá. Nic není zadarmo, a ona s naléhavostí cítí, že jestli chce Ravku zachránit, bude si muset vybrat. Ponechá si svoji výjimečnou moc a zachrání zemi, nebo se jí vzdá, bude poslouchat svoje srdce, a zvolí lásku? Čeká ji divoká bouře, vnitřní boj – vyjde z něj jako vítěz, nebo jako poražený?

 

Text: ČBDB

Kompletní přehled nejaktuálnějších knižních novinek si můžete přečíst na webu Československé bibliografické databáze zde: ODKAZ

 

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Yetti, bigfoot

Pterosauři

Djatlov

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Kuriozity
Skryta 
Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy Sport Svět z výšky Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Extra

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Islám

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové
Sex

Zahady.info
Zahady.info

Zahady.info: Záhady, dobrodružství, věda, historie, zajímavosti…

You must be logged in to post a comment Login