adminml

KNIŽNÍ NOVINKY 2017 – 38. Týden

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

 

Nejaktuálnější knižní novinky z webu

Československé bibliografické databáze

 ČBDB: ODKAZ 

Podzim už nám naplno propuknul a abychom si ho jako správní knihomolové mohli užít pod dekou s nějakou pěknou knížkou, pojďme se podívat na novinky, které nás budou tento rok provázet.

Nejen podzim je totiž kouzelný, ale i nová knižní série Divotvůrce vás provede cestou magie.
Kellen je jen několik okamžiků od svého prvního magického souboje, který z něj má udělat divotvůrce. Je tu však jeden problém – jeho magie je slabá. Jste-li zavěcenci Jan’Tepu a blíží se vaše šestnáctiny, měli byste být připraveni prokázat své magické schopnosti, anebo mít v záloze nějaký zázrak. Jenže Kellen nemůže spoléhat ani na jedno z toho. Nezdědil totiž žádné magické nadání a nemá žádné výjimečné schopnosti. Ví, že bude muset použít pár triků, aby nezneuctil svou rodinu. A tak, když do městečka přibyde rázná a přímočará cizinka Ferius Parfax, Kellen je samé ucho. Je ostřílená světačka, vyhnankyně, kterou živí bystrý rozum a tři balíčky karet. A s kartami, které Kellenovi rozdal osud, se bude hodit každá pomoc.

 

Sedmnáctiletá Flora nemá po operaci nádoru z mozku krátkodobou paměť, její mysl několikrát denně vymaže všechny vzpomínky, které nashromáždila, a vrací se do věku deseti let. Když však políbí Drakea, vzpomínka jí zůstane. Flora je přesvědčena, že právě on by dokázal vrátit její vzpomínky a scelit její mysl. A když jí Drake navrhne, aby za ním přijela do malého městečka na druhé straně světa, souhlasí. Je si totiž jistá, že právě v tom okamžiku jí začíná nový život.
A tak vyráží na cestu na sever Norska jen s nápisem „Buď statečná“ napsaným na kůži a s papírem, na který si poznamenala, kdo je a kam míří. Ale od chvíle, kdy dorazí k polárnímu kruhu, nic není takové, jak se zdálo být. A Flora musí být víc než jen statečná, aby poznala sama sebe a dostala se do bezpečí. Jediná vzpomínka Flory Banksové by neměla uniknout vaší pozornosti.


 

Pokud se rádi bojíte, pak sáhněte po novém thrilleru Někdo tě vidí.
Zoe Walkerová je Londýňanka, jejíž život ničím nevybočuje z obvyklých kolejí. Až do dne, kdy se jí dostanou do rukou noviny se svou fotografií doprovázející podivný a zdánlivě nesmyslný inzerát… Zoe je odhodlaná zjistit, kdo a proč její snímek do novin dal. Navíc má pocit, že ji někdo sleduje. Zjistí, že podobné inzeráty, jen s jinými fotografiemi, vycházejí už delší dobu. A také to, že některé z těchto žen se staly oběťmi vražd. Má být Zoe na řadě jako další? Na policii ji nebere nikdo vážně, snad až na mladou policistku Kelly. Sama sice věří, že Zoe hrozí reálné nebezpečí, ale má riskovat svou práci a jednat proti rozkazům?
A v novinách zatím vycházejí další inzeráty…


 

Netradiční kniha – Jen zvířata nám svou vlastní cestou vysvětluje, co vlastně znamená být člověkem. Kočka na západní frontě první světové války, šimpanz ve válečném Německu, sloní dvojčata v Mosambiku, medvěd v Sarajevu… Duše zvířat, která se během uplynulého století stala oběťmi lidských konfliktů, vypráví nám dojemné, tragické a nádherně podivné příběhy o životě a smrti.
Zvířecí hrdinové nepřímo vzdávají poctu spisovatelům, kteří během téhož období o zvířatech psali – během studené války se setkáme s želvou, která byla mazlíčkem Tolstého, americký delfín v Iráku píše dopis Sylvii Plathové, příběh škeble v Pearl Harboru je geniální variací na Kerouacův kultovní román Na cestě.
Vzácně originální kniha splétá historii, mytologii, folklór i astrologii. Ukazuje, že dokud budou existovat zvířata, lidé o nich budou přemýšlet, psát a snít.


 

Pokud patříte mezi fanoušky série Panův tajemný odkaz, zajásejte, protože právě vychází třetí díl s názvem Ztracená insignie. Vtipné dialogy, láska, intiriky i magie na vás čekají v závěrečné části této trilogie.


 

A na závěr ještě jedna detektivní novinka Blok 46.
Falkenberg, Švédsko. V zasněženém přístavu je objeveno zmrzačené tělo mladé ženy. Hampstead Heath, Londýn. I tady je objevena zmrzačená mrtvola mladého chlapce s podobnými zraněními.
Koncentrační tábor Buchenwald, 1944. Uprostřed pekla holocaustu se Eric Ebner snaží udělat cokoli, aby se zase cítil člověkem.
Jsou ty dvě vraždy dílem sériového vraha a jak souvisejí s šokujícími událostmi v Buchenwaldu? Kriminální psycholožka Emily Royová ze Scotland Yardu se spojí s autorkou detektivních románů podle skutečných událostí, Francouzkou Alexis Castellsovou, aby jí při řešení tohoto komplikovaného případu pomohla. Cestují kvůli tomu mezi Švédskem a Londýnem, ale vydávají se i hluboko do minulosti, kde začínají na světlo vyplouvat ohromující a děsivé souvislosti.
Blok 46, odkrývající děsivé kořeny zla, je mnohovrstevnatý, panoramatický a výmluvný thriller, který oznamuje příchod nového talentu v žánru francouzské odnože „noir“.

 

Text: ČBDB

Kompletní přehled nejaktuálnějších knižních novinek si můžete přečíst na webu Československé bibliografické databáze zde: ODKAZ

 

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Yetti, bigfoot

Pterosauři

Djatlov

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Kuriozity
Skryta 
Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Extra

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Islám

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové
Sex

Zahady.info
Zahady.info

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login