adminml

Inspirovali se Taínové parabolickými anténami?

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: První setkání původních obyvatel Karibských ostrovů s výpravou Kryštofa Kolumba

 

Libor Čermák:Inspirovali se Taínové parabolickými anténami?

Taínové byl indiánský kmen, který před příchodem Evropanů obýval ostrovy v Karibiku. Měl zvláštní náboženství, v jehož rituálech hrál roli prvek, který mi připomíná jednu vymoženost moderní techniky.

Když Kryštof Kolumbus doplul v roce 1492 do Ameriky, doplul na ostrovy v Karibském moři. Setkal se zde s místními domorodci – Taíny. Tento indiánský kmen obýval ostrovy v Karibiku a to především, Kubu, Hispaňolu, Portoriko a Jamaiku. Bohužel díky zavlečení evropských nemocí a otrockých prací v několika následujících desetiletích vymřeli.

 

 

Přesto víme, že měli zvláštní polyteistické náboženství, při kterém uctívali duchy přírody, božstvo slunce, bohyni měsíce a zemřelé předky. Při náboženských rituálech kouřili nejrůznější drogy a hlavně tabák. Není bez zajímavosti, že právě slovo „tabák“, pochází z jazyka Taínů, kde však má význam dýmky.

Co mne však nejvíc překvapilo, bylo to, že při těchto rituálech, když kontaktovali své bohy a duchy, seděli na zvláštních do oblouku vyřezávaných stoličkách, zvané „dujo“. Teď se dobře podívejte na jejich tvar. A zamyslete se zda vám něco nepřipomíná. Mě osobně připomíná parabolu. A je jen náhoda, že z paraboly jsou odvozeny i dnešní parabolické antény, které zas ke komunikaci používáme my?

 

 

A tak se ptám, odkud primitivní indiánské kmeny v Karibiku věděli, že právě takovýto tvar může sloužit ke komunikaci? Co, když se tím inspirovali u svých dávných „bohů“ (mimozemšťanů), kteří skutečně podobnými parabolickými anténami mezi sebou komunikovali? A tak, co když jsou stoličky dujo něco takového, jako například rákosové fetiše ve tvaru letadel, které stavěli domorodci v tichomoří, když od nich odletěla letadla americké armády?

Použité zdroje: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ta%C3%ADnov%C3%A9

Použité obrázky: wikipedie, https://verbiclara.wordpress.com/2013/01/14/la-aldea-escondida-fotos

 

 

Libor Čermák

LČ

Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Osobní stránky Libora Čermáka: ODKAZ

Text: Blog Libora Čermáka na iDNES: ODKAZ

 

Taínové na Wikipedii: ODKAZ

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Yetti, bigfoot

Pterosauři

Djatlov

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Kuriozity
Skryta 
Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Extra

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Islám

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové
Sex

Zahady.info
Zahady.info

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login