adminml

„Hum“ – tajemný zvuk z prostoru: co nebo kdo ho vydává?

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Zní to, jako když se hroutí trup potápějícího se Titaniku, jako když se posouvají obří trosky při povodni nebo jako když zpívají mimozemské velryby… Ozývá se jakoby odnikud a přitom je slyšet všude. Mohutný, impozantní, záhadný…

yelling-1523410

 

Záhadný zvuk z prostoru (zvuk země, tajemný zvuk…), kterého svědci pojmenovali „Hum“, děsí už řadu let lidi na celém světě. Byl slyšet v Kanadě, Rusku, Indonésii, Austrálii, České republice…

Na specializovaném webu The World Hum Map and Databáze, si můžete najít, kde konkrétně: ODKAZ

„Hum“ údajně poprvé slyšeli lidé v Londýně, ve čtvrti Belgravia, v roce 1940. Největší počet hlášení z celého světa je z nedávné doby, z let 2012 a 2013.

Zajímavé je, že tento zvuk údajně neslyší všichni, ale jen pouhé 2 až 10 % populace. Vyvolenými jsou prý nejčastěji starší lidé a spíše ženy. Zvuk je údajně lépe slyšet v uzavřených místnostech než v otevřeném prostoru.

Některým lidem prý už způsobil „Hum“ zdravotní obtíže: bolesti hlavy, poruchy spánku, závratě. Podle britského listu Guardian je fenomén „Hum“ každoroční příčinou minimálně tří sebevražd.

 

Co nebo kdo tento zvuk způsobuje? Teorií je hned několik:

Nízkofrekvenční zvuky z továren, které se nesou prostorem.

Pohyb obřích mas hmoty pod zemským povrchem.

Přesun tzv. Temné hmoty všude kolem nás i skrz nás: ODKAZ.

Tajné armádní experimenty (například pokračování experimentů Nikoly Tesly).

Podle věřících jsou to  z trouby andělů z Apokalypsy:

A-ojohxCQAA1SVb

The-Trumpets-Sound-Michelangel nicolas-bataille-seventh-trumpet-and-chant-of-the-twenty-four-elders-no-34-apocalypse-of-angers-1373-87 giusto-de-menabuoi-second-angel-with-the-trumpet-and-the-agitation-of-the-sea-from-apocalypse 800px-Ottheinrich_Folio292r_Rev9 FR67-10-10 4th_trumpet

BambergApocalypseFolio019v7AngelsWith7TrumpetsAnd1WithCenser

Podle satanistů jde o zvuky pekla.

Podle některých ufologů jde o hlasy mimozemšťanů.

P. S. Někteří experti tvrdí, že nic takového jako „Hum“ neexistuje. Jde prý jen o poruchy sluchu (hučení v uších…) nebo o masovou hysterii (potom je ale zvláštní, že tento zvuk zaznamenaly mikrofony v záznamových zařízeních svědků).

 

Zabil „Hum“ (společně s mrazem) Djatlovovu výpravu na Urale?

Domorodí Mansiové, v Rusku na Urale, věří v existenci řvoucí „Zlaté baby“ ODKAZ, ODKAZ . Jde o legendární bytost, která údajně zabíjí strašlivým hlasem na dálku.

Zpívající Zlatá baba prý láme skály, spouští laviny a někteří lidé v jejím dosahu údajně i zkameněli. Její hlas, připomínající kombinaci výhružného vrčení a skučení, je prý tak strašlivý, že se nedá vydržet a jedinou možností je utéct z jeho dosahu.

Podle některých badatelů mohlo roce 1959 slyšet Zlatou babu devět vysokoškoláků z tzv. Djatlovovy výpravy, kteří „zešíleli“ v pustině pod horou Chojat Sjachl. Ve sněhové vánici v noci rozřezali svůj stan a utíkali jen ve spodním prádle kilometr a půl hlubokým sněhem dolů do údolí, kde umrzli: ODKAZ.

07

Podle expertů mohl jejich úprk způsobit infrazvuk (při pohybu obřích desek sněhu?).

Působení infrazvuku na lidský organismus může být skutečně značně destruktivní ODKAZ.

V roce 1999 Zlatou babu údajně slyšel ruský žurnalista Alexandr Zajcev na planině Manpupuner ODKAZ.

 

Info o zvuku Hum na Wikipedii (anglicky): ODKAZ

Info o zvuku Hum na webu Novákoviny.eu: ODKAZ

 

Sestřihy záznamů zvuku Hum z celého světa:

Hum natočený v České republice:

Martin Lavay

YouTube
Zahady.info

You must be logged in to post a comment Login