adminml

Hon na bigfoota za státní peníze? V USA to už má být nezákonné

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

V americkém státě Nové Mexiko ODKAZ aktuálně (únor 2017) řeší skandál: Dr. Christopher Dyer, vedoucí pracovník z University of New Mexico’s Gallup campus, uspořádal v roce 2016 za peníze daňových poplatníků odbornou konferenci a hon na tzv. bigfoota ODKAZ – americkou obdobu sněžného muže. Akce stála 7.000 amerických dolarů.

Mnohým kritikům ale takovéto vynaložení peněz ze státních zdrojů nelíbí. Bigfoota považují za uměle vytvořený mýtus a podobné akce za snahu přiživovat se na veřejných financích.

Ke kritikům Deyerovy konference a následné výpravy za bigfootem patří v Novém Mexiku například Dave Thomas. „Výzkum bigfoota je pseudověda a vynaložení peněz daňových poplatníků na takovýto projekt je zrůdnost,“ okomentoval Dave Thomas konferenci a výpravu.

Podle senátora George Munoze by už mělo být v budoucnu podobné vynakládání státních peněz nezákonné. Munoz, který aktuálně připravuje novelu zákona proti financování podobných akcí,  přitom přirovnal pátrání po bigfootovi k hledání irských skřítků Leprikónů ODKAZ nebo japonských  Pokémonů ODKAZ :o)

Info o skandálu uveřejnil 10. února 2017 web Unexplained-mysteries.com: ODKAZ

Video z YouTube: nejznámější záběry údajného bigfoota, natočené Rogerem Pattersonem v roce 1967

 

ML

Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login