adminml

Hlavolam: Dvě kuličky

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page
Sleepingbeautycastle50

FOTO: Lyght, CC BY-SA 3.0

Bylo jednou jedno království, kde žila krásná princezna. Byla tak nádherná, že se do ní zamiloval mladý kouzelník, který sloužil tamnímu králi. Princezna kouzelníka také velmi milovala, ale její královský otec této lásce nepřál. Chtěl pro svou dceru za ženicha nějakého urozeného a bohatého prince. Bohužel kouzelník nebyl bohatý, ani urozený. Král tedy nechal kouzelníka uvrhnout do žaláře a chtěl ho dát popravit.

Aby si ale král zachoval tvář, před svým lidem, vyhlásil, že poprava kouzelníka bude božím soudem. Na popravišti před lidem z celého království tedy řekl: „Zde v pytlíku jsou dvě kuličky: černá a bílá. Vylosuje-li si kouzelník bílou, bude žít a dokonce mu dám za ženu svou dceru. Ale vytáhne-li si z klobouku černou, zemře!“

Vypadalo to jako férová šance, ale král, který nechtěl nic riskovat, vložil tajně do pytlíku obě kuličky černé. Kouzelník naštěstí nebyl hloupý a bylo mu jasné, že král nebude nic riskovat. Počítal tedy s tím, že budou obě kuličky černé. Jak to kouzelník udělal, že přežil a oženil se se svou milovanou?

Řešení naleznete zde: ODKAZ

Tento článek je převzatý ze spřáteleného webu Hlavolamy.info ODKAZ, kde najdete zajímavé informace o mechanických, slovních a vizuálních hlavolamech, hlavolamových řadách i osobnostech ze světa hlavolamů.

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Yetti, bigfoot

Pterosauři

Djatlov

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Kuriozity
Skryta 
Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy Sport Svět z výšky Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Extra

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Islám

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové
Sex

Zahady.info
Zahady.info

Zahady.info: Záhady, dobrodružství, věda, historie, zajímavosti…

You must be logged in to post a comment Login