adminml

Gianluigi Donnarumma: je mu 17 a už chytá v italské fotbalové Serii A!

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Vyrůstal v Castellammare di Stabia na předměstí Neapole, kde deset let patřil celku Club Napoli. V roce 2013 ho pak získalo milánské AC, teď (únor 2017) kolem něj krouží velkokluby.

Gianluigi Donnarumma je teprve sedmnáctiletý mladík, který od loňské sezony pravidelně chytá za milánský velkoklub. Z postu jedničky dokázal vytlačit španělského brankáře Diega Lopeze, který v roce 2013/2014 vyhrál s Realem Ligu Mistrů. Dostal přednost i před velezkušeným Christianem Abbiatim, který rovněž vyhrál Ligu Mistrů a AC Milánu patří dlouhých devatenáct let.

Nejmladší brankář v historii italské ligy

První utkání odehrál 25. října 2015 proti Sassuolu, kdy ho sice překonal Berrardi, ale góly Baccy a Adriana dopomohly italskému teenagerovi k debutovému vítězství. Tehdy mu bylo teprve šestnáct let a stal se tak nejmladším brankářem v celé historii italské ligy, který nastoupil od začátku utkání!

A nutno dodat, že se tento mladý brankář chytil své příležitosti a od začátku podává vyrovnané a spolehlivé výkony. Na své mládí má obrovské sebevědomí, pevné nervy a skvělý reflex.

Bude mu dres milánského AC brzy malý nebo zůstane věrný?

Donnarumma prošel  italskými reprezentačními týmy do patnácti, sedmnácti, jednadvaceti let a stihl již dvě utkání za italský seniorský výběr. Debut mezi seniory si odbyl první kalendářní den v září roku 2016, kdy po poločase vystřídal o jednadvacet let staršího Buffona. Duel nakonec skončil vítězstvím Francie 3-1 a Donnarumma inkasoval jeden gól.

Jeho výkonů si samozřejmě všimly i ostatní velkokluby a Již po pár duelech se na něj začala vyptávat slavná Barcelona, či anglické týmy jako Chelsea nebo Manchester City. Určitý zájem projevil i Juventus Turín.

Půjde tak Gianluigi Donnarumma ve stopách svých italských rodáku jako je Totti či Buffon a bude věrný a oddaný svému týmu dlouhodobě? Nebo si bude chtít vyzkoušet kvalitnější ligu a vyhrát nějakou evropskou trofej?  Z jiných klubů by k tomuto úspěchu měl jistě blíže a tak pro AC Milán rozhodně nebude lehké ho udržet. Zatím má smlouvu do června 2018, ale AC již teď čekají, jak se nakonec rozhodne.

Chcete se dozvědět víc? Navštivte fotbalový web Fotbal-magazín.cz.

Tento článek je převzatý ze spřáteleného webu Fotbal-magazín.cz ODKAZ, kde najdete zajímavosti ze světa fotbalu a fotbalových hvězd, online výsledky, tabulky, postřehy, komentáře…

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:

Zahady Zajímavá věda Kuriozity Skryta Hlavolamy Písničky Nové knihy Kreslene vtipy Komiksy Rychle sipy Stika Opticke klamy Cestování v čase Co kdo sbírá Burian Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Zpevak Finty Jak se vyrábí Svět z výšky Sport autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek Extra
Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login