adminml

Fotbal: TOP 20 hráčů s nejvyššími platy v sezoně 2016/2017

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

f

Fotbal je v dnešní době z velké míry o penězích, obrovské sumy se blýskají nejen na přestupovém trhu, ale i ve smlouvách jednotlivých hráčů. Víte však, kdo patří do nejlepší dvacítky vydělávajících hráčů? Najdete zde očekávané jména jako Ronaldo a Messi, ale i překvapení. Jedno z nich se nachází hned na prvním místě.

Kdo je první? Ronaldo? Messi? Kdepak…

Pokud jste si mysleli, že první bude právě jeden z dvojice Ronaldo, Messi – mýlili jste se. V sezoně 2016/2017 má největší plat nová akvizice Šenghui Šanghaj – CarlosTévez. Ten si týdně vydělá až 615 000 liber, přičemž jeho celkový roční plat je v přepočtu až 32 mil. liber! Hned na druhém místě se s výrazným odstupem nachází CristianoRonaldo. Portugalská superstar dostává po zdanění týdenní plat ve výši 365 tisíc liber, ročně si přijde až na 19 milionů.

Elitní trojici uzavírá LionelMessi z Barcelony, který má plat pouze o něco menší než CristianoRonaldo (týdně 350 tisíc po zdanění, ročně 18,6 mil.). Za ním je další hráč ze španělské La Ligy – Madridský Gareth Bale. Na jeho výplatní pásce svítí částka ve výši 17 mil. liber. Přesně takovou částku dostane rychlík z Walesu ročně (týdně 320 000).

Peníze proudí z Číny

Zajímavé je, že kromě Téveze se v žebříčku nacházejí další čtyři hráči působící v Číně. Hulk a Oscar ze Šanghaj SIPG se nacházejí na pátém, respektive šestém místě. Jejich spoluhráč AsamoahGyan je až čtrnáctý. Italský útočník GrazianoPellé, který obléká dres Šandongu, je desátý.

V žebříčku mají bohaté obsazení oba manchesterské velkokluby – z kádraUnited bychom v žebříčku našli až pět hráčů, Citizens mají trojnásobné zastoupení.

V těchto statistikách nejsou započítány marketingové příjmy, částky mohou být rozdílné na základny zdanění v jednotlivých státech, případně bonusů.

Platy

Autor: Dávid Sollár

Chcete se dozvědět víc? Navštivte fotbalový web Fotbal-magazín.cz.

Tento článek je převzatý ze spřáteleného webu Fotbal-magazín.cz ODKAZ, kde najdete zajímavosti ze světa fotbalu a fotbalových hvězd, online výsledky, tabulky, postřehy, komentáře…

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Yetti, bigfoot

Pterosauři

Djatlov

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Kuriozity
Skryta 
Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy Sport Svět z výšky Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Extra

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Islám

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové
Sex

Zahady.info
Zahady.info

Zahady.info: Záhady, dobrodružství, věda, historie, zajímavosti…

You must be logged in to post a comment Login