adminml

DO DVOU LET OŽIVÍME MAMUTA, tvrdí američtí vědci

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page
mammoth-1360744_960_720

FOTO: Ilustrační foto

Má vypadat podobně jako slon, ale má být chlupatější a má mít více podkožního tuku…

Profesor George Church přednesl na aktuálním (únor 2017) zasedání Americké asociace pro rozvoj vědy (American Association for the Advancement of Science – AAAS) zásadní projev, ve kterém oznámil, že jsou američtí vědci schopni již do dvou let přivést na svět unikátního „mamutoslona„. Tým genetických expertů z Harvardské univerzity již údajně finišuje na skřížení obou chobotnatců.

Vzniklý hybrid by měl vypadat podobně jako slon, ale měl by mít dlouhé chlupy a více podkožního tuku.

Autor projevu nicméně připustil, že ještě není zcela jasné, jak má přijít budoucí mamutoslon na svět. Kromě předpokládanějšího vývinu plodu v těle vybrané slonice by podle George Churche chtěli američtí vědci využít i variantu, kdy se bude embrio mamutoslona vyvíjet ve zvláštní umělé děloze.

Je správné hrát si na Boha?

Mnozí oponenti ale aktuálně poukázali i na závažné etické problémy. Matthew Cobb, profesor zoologie z manchesterské univerzity (University of Manchester), například připomenul, že jsou současní sloni mimořádně aktivní společenská zvířata a je velmi nejasné, jak se mezi nimi bude budoucí hybrid cítit a jestli sloni mamutoslona mezi sebe přijmou či nepřijmou.

 

Info o projevu George Churche a plánech na vzkříšení mamutoslona přinesl 16. února 2017 web Unexplained-mysteries.com: ODKAZ

 

Info o mamutech na webu Zajímavosti.info:

Živý mamut na Sibiři? Tady je důkaz ODKAZ

M

 

 

Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login