adminml

Detektiv Štika: Krádež motýlů rodu iphiclides

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page
M

FOTO: freephoto plus Pavel Ševela, CC, BY-SA 3.0

Fousáči, Krádež motýlů rodu iphiclides, Kuriózní pád sportovního poháru, Zlatý náhrdelník, Žena s černými punčochami –  detektiv Štika vyšetřuje dalších pět mini-krimi případů.

71 Fousáči: ODKAZ
72 Krádež motýlů rodu iphiclides: ODKAZ
73 Kuriózní pád sportovního poháru: ODKAZ
74 Zlatý náhrdelník: ODKAZ
75 Žena s černými punčochami: ODKAZ

Otazníky detektivy Štiky vycházely v časopisu Ohníček v sedmdesátých letech 20. století a mini-krimi případy rádi řešili mladí i dospělí (autorem komiksových scénářů byl Jiří Lapáček a kreslířem Jiří Kalousek).

P. S. Tento článek vznikl díky možnosti čerpat obrazové odkazy z mimořádně pečlivě zpracovaných a neustále aktuálně doplňovaných webových stránek Daildeli (Databáze ilustrátorů dětské literatury) ODKAZ a Daildeca (Databáze ilustrátorů dětských časopisů) ODKAZ .

 

 

 

 

 

Řešení případu č. 71. V komiksu zřejmě omylem chybí ženina výpověď. Co asi žena řekla? Všichni tři muži jsou zarostlí, jen dva mají plnovous a jen jeden pleš. Žena by tak teoreticky měla upozornit právě na zarostlého muže s plnovousem a pleší. Pachatelem je ale (podle řešení otištěného v následujícím čísle časopisu) „zarostlý muž“ se strništěm :o)

Řešení případu č. 75: Kradla žena s černými punčochami a v pruhované halence – nasadila si paruku. Detektiv Štika si všiml, že má žena černé obočí a původní barva jejích vlasů musí být černá.

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:

Zahady Zajímavá věda Kuriozity Skryta Hlavolamy Písničky Nové knihy Kreslene vtipy Komiksy Rychle sipy Stika Opticke klamy Cestování v čase Co kdo sbírá Burian Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Zpevak Finty Jak se vyrábí Svět z výšky Sport autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek Extra
Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login