adminml

Davová hysterie: v Bangladéši se dusí tisíce dětí a nikdo neví proč

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Bangladéš

Bangladéš ochromila davová hysterie – kvůli tisícům dusících se žáků zavřeli v této zemi už 57 škol (únor 2016). Podle lékařů ale dětem nic není, vážné dýchací potíže jsou údajně jen psychickým problémem. Zajímavé je, že se pocit dušení Jihovýchodní Asií lavinovitě šíří.

První děti se začaly dusit ve škole v bangladéšském městě Faridpur. Učitelka zde evakuovala 37 žáků na hřiště, vzápětí se ale začalo dusit dalších 30 dětí v jiných třídách a úřady se rozhodly školu raději uzavřít. Experti budovu prozkoumali, ale neobjevili žádné známky odchylek od normálu.

Symptomy dušení se v dalších dnech začaly projevovat i u dalších stovek studentů v jiných školách v regionu. Nejčastěji si na potíže s dýcháním stěžovaly bangladéšské dívky z šestých až desátých tříd.

V nemocnicích se všech postižených ujali lékaři, ale ani oni nezjistili nic neobvyklého, psychologové upozornili na to, že se jedná pravděpodobně o davovou hysterii.

O incidentu tento týden (15. února 2016) informoval web Unexplainetmysteries.com: ODKAZ

Info o masové hysterii na odborném fóru lékařů a farmaceutů Medicína: ODKAZ

Info o davové hysterii: záhadě tanečního „moru“, hromadném svlékání, vykřikování oplzlostí a plivání, v roce 1518 ve Štrasburku,na webu XMan: ODKAZ

Kostlivci

Info o neexistujícím traviči afghánských školaček na webu Týden.cz: ODKAZ

 

Martin Lavay

 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli i na facebooku:

Zajimavosti.info

You must be logged in to post a comment Login