adminml

CESTOVÁNÍ ČERVÍ DÍROU (Zajímavá věda)

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

FOTO: Ilustrační foto

 

Petr Bajnar: Cestování červí dírou

Existuje-li časoprostorové kontinuum, pak díky platnosti zákona dvojnosti musí ve vesmíru existovat i jeho protipól. Tedy narušení přirozeného toku času a prostoru.

Moderní věda tento jev poprvé teoreticky popsala v roce 1935. Byl nazván Einstein- Roseho mosty a vyplynul z rovnic obecné teorie relativity. Až později se vžilo označení „červí díry“, jako zkratky mezi různými místy v rámci jednoho vesmíru, mezi různými vesmíry a mezi různými časy jednoho vesmíru vedoucí skrz vyšší čtvrtý rozměr.

I když téma červích děr spadá spíše do sci-fi literatury, těší se i intenzivnímu vědeckému výzkumu. Je téměř neznámo, že se v roce 2016 podařilo laboratorně vyrobit a pomocí magnetického pole stabilizovat první červí díry umožňující přenos elektromagnetického impulsu.

Stále předmětem diskuzí je tzv. Filadelfský experiment, ke kterému údajně došlo v roce 1943. Vlivem silného elektromagnetického pole určité frekvence nastalo narušení časoprostoru a teleportaci americké vojenské lodi i s posádkou do 320 km vzdáleného Norfolku ve Virginii. Po určitém čase se loď opět objevila zpět v přístavu ve Filadelfii s tragickými důsledky pro velkou část posádky.

Vedle uměle vyráběných červích děr, zajisté existují i červí díry přirozené. Na naší planetě se s nimi můžeme setkat zvláště v některých místech spojených s geofyzikálními anomáliemi, jako je bermudský trojúhelník v Atlantiku či ďábelský trojúhelník v Pacifiku. Jsou zde mimo jiné pravděpodobnou příčinou občasného mizení lodí, letadel a lidí.

V mikrosvětě mohou být červí díry příčinou tunelového jevu. Fenoménu, kdy mikročástice hmoty se najednou objeví na jiném místě prostoru, případně času. Nabízí se tak možnost sjednocení obecné relativity a kvantové mechaniky. Řadu kvantových jevů je možno vysvětlit zakřivením a celkovým narušením časoprostoru na úrovni mikrosvěta.

Nejkontroverznějším jevem spojeným s červí dírou je cestování v čase. Vyvolává otázku, co se stane, když při výletu do minulosti změníme dějiny. Třeba zabijeme své rodiče a pak se nenarodíme. Odpověď spočívá v tom, že existuje více variant osudu. Náš výlet do minulosti tedy skončí v jiné osudové rovině, ve které my se vůbec nenarodíme. Naše osudová rovina, v které nyní žijeme, tak nebude nijak změněna.

Archeologové nacházejí překvapivě nejen ve čtvrtohorních, ale i třetihorních, druhohorních, prvohorních a dokonce až starohorních usazeninách stopy lidské přítomnosti, jako jsou rozšlápnutí trilobiti či plastové láhve uvězněné uprostřed ložiska černého uhlí. Jedno z vysvětlení nálezů jsou i spontánní či řícené cesty lidí v čase.

Zdroje:

Petr Kulhánek : Červí díry skutečně existují jako stroje času (http://www.aldebaran.cz/bulletin/2017_12_apr.php)

Filadelfský experiment

Nálezy, které by neměly existovat

 

Petr Bajnar

Jsem obyčejný člověk, který se zajímá o filozofii, vědu i o společenské dění.

 

Blog Petra Bajnara na iDNES: ODKAZ

Osobní stránky Petra Bajnara: ODKAZ

 

O autorovi:

Narodil jsem se roku 1971 v Ostravě. Vystudoval jsem nejdříve SPŠ hutní ve Frýdku-Místku a poté VŠB-TU Ostrava- obor Materiálové inženýrství. Řadu let jsem pracoval v průmyslové sféře. Nejdříve jako technolog v ŽD Bohumín a později jako Zkušební technik v Materiálovém výzkumu ve Vítkovicích.Od roku 2007 působím ve školství. Nejdříve jako učitel odborných předmětů na SPŠ ve Frýdku-Místku a poté jako učitel předmětu ZPV a Ekologie na OA a Hotelové škole v Havířově.

Jsem svobodný a bydlím v krásném podhůří Beskyd ve Frýdlantě nad Ostravicí.

Ve volném čase se rád toulám přírodou : pěšky, na kole či v zimě na běžkách.  Rád také cestuji. Měl jsem možnost navštívit řadu zemí Evropy a rovněž Izrael a Srí Lanku. Vybrané fotografie z mých cest můžete spatřit především v sekci propojený svět ODKAZ

Hlavním zájmem od dětství bylo pro mě poznávání světa.  Nikdy jsem ničím zvlášť nevynikal, na škole jsem měl jen průměrný prospěch trojkaře. Přesto se pro mně jako dítěti  žáden dárek nevyrovnal dárku v podobě naučné knihy. Chudáci rodiče mi jednou museli pořídit hvězdářský dalekohled, jindy pak mikroskop a nebo v antikvariátu zakoupit deset  osmisetstránkových dílů Dějin světa. A tak v mém dětství ve volném čase fotbal a jiné hry ze spolužáky se střídaly s hodinami věnovanými hledáním odpovědí nad otázkami fungováni přírody a světa.

Když mi bylo 18 let padl komunistický režim který nedovolil publikovat prakticky nic co by odporovalo vládnoucí materialistické ideologii. Začali vycházet různé duchovní knihy  a já při přemýšlení nad jejich obsahem postupně pochopil, že k poznání pravdy nestačí jen použití 5 smyslů a opustil jsem svůj dosud materialistický světonázor. Začal jsem cvičit jógu a hledat pravdu o světě  ve svém nitru. Přestal jsem pít alkohol. Pochopením principu neubližování, který je v základu každé hodnotné duchovní nauky jsem se stal vegetariánem.

V roce 1994 začala vysílat TV Nova  pořad Seance který jsem pravidelně sledoval. Biotronik Tomáš Pfeiffer v něm léčebně působil přes televizní obrazovku a zároveň i odpovídal  na dotazy posluchačů. Začal jsem navštěvovat jeho přednášky, které se stále pravidelně konají v rámci Duchovní univerzity Bytí  a studovat životní filozofii BYTÍ vytvořenou jeho učitelem a zakladatelem biotroniky Josefem Zezulkou. Objevil jsem v ní to co jsem dříve nenašel v žádném jiném duchovním směru- celistvost. Jasně a logicky odpovídala na každou základní filozofickou otázku kterou jsem si kladl ať již se jednalo o vznik vesmíru, zákony osudu, vývoje bytosti či smyslu života. Cesta Zezulkova ovlivnila nejen mé životní názory.Díky Zezulkovi jsem  si uvědomil, že mnohé věci jsou jinak než jsem si dosud myslel. Že smyslem života není být jen šťastný, ale sloužit celku.  Že cesta vývoje je cestou spojení rozumu a citu. Že člověk  nemá jen věřit a upadat do dogmatu, ale být kritický a přijmout až to co důkladně promyslí.  Vím , že jsem zatím stále jen na samém začátku této cesty, cesty která je největším dobrodružstvím života i tím nejkrásnějším co v životě může být- objevování úžasné harmonie a krásy světa.

Petr Bajnar

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Djatlov

Pterosauři

Yetti, bigfoot

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Skrytá kamera

F1

Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky 
Děs, běs, katastrofy
Legendární reklamy 
Zajímavosti o koních
Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Automodeláři

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Buddha

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové

Sex

Na titulní stranu ZAHADY.INFO si klikněte zde:


Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login