adminml

BRÁNY DO JINÝCH DIMENZÍ (psali jsme před 3 lety)

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Internetové stránky Zajimavosti.info přinášejí kuriozity a pikantnosti z České republiky i ze světa už tři roky. O čem jste se mohli dočíst v říjnu 2015?

 

Zlatá brána otevřená, zlatým klíčem odemčená. Kdo do ní vejde, tomu hlava sejde…
Dětská říkanka

FOTO: Ilustrační foto

Existují v našem světě konkrétní body – místa, ze kterých lze nahlédnout nebo ještě lépe vstoupit i do jiných světů? Podle mnohých ano. Spisovatelé a filmoví tvůrci je často popisují ve svých sci-fi knihách a snímcích. Ale i badatelé nás upozorňují, že tyto brány možná skutečně existují. Dokonce i v našem nejbližším okolí. A ukrývají cesty do jiných míst na Zemi, jiných Vesmírů nebo dimenzí.

Alef hledejte na devatenáctém schodě

Již takřka slepý argentinský spisovatel Jorge Luis Borges (1899 – 1986) popsal v roce 1949 ve své povídce Alef zvláštní místo. Bod v prostoru zahrnující všechny ostatní body. „Je ve sklepní místnosti pod jídelnou…“ přibližuje čtenářům neobvyklou lokalitu v domku Carlose Argentina Daneriho v Garayově ulici v Buenos Aires. Kdo chce podle něj podivuhodné místo spatřit, musí sestoupit dolů po příkrých schodech, lehnout si na záda na dlaždice a upřeně pozorovat devatenáctý schod. Potmě. „Za několik minut uvidíš, Alef. To je ten mikrokosmos alchymistů a kabalistů, ten příslovečný, konkrétní přítel, ono multum in parvo!“ radí mu v povídce jeho hostitel.

Být najednou tady… I všude jinde…

Borges v povídce vábení svého přítele podléhá a Alef skutečně objevuje. „Zavřel jsem oči. Otevřel jsem oči. A v tu chvíli jsem spatřil… V tomto gigantickém okamžiku jsem uzřel miliony potěšitelných i děsivých činů. Žádný z nich ve mně nevzbudil takový úžas jako skutečnost, že se všechny ty činy dály ve stejném bodě, aniž se vzájemně překrývaly, aniž byly průhledné. Můj zrak vnímal všechno současně… Alef měl průměr asi dva nebo tři centimetry, ale obsahoval celý, nezmenšený kosmický prostor…. Pocítil jsem nekonečnou úctu, nekonečný soucit,“ popisuje Argentinec svůj závratný prožitek. V závěru dílka ovšem dodává, že už nyní sklepní místnost do které vstoupil neexistuje. Nevzal si ale Borges tajemství skutečného Alefu s sebou do hrobu?

Klouzače děsí vrzající branka

Hlavní hrdinové amerického televizního seriálu SlidersCesta do neznáma, z roku 1995, prostupují skrz jediný bod, hučící, vznášející se tunel, do jiných dimenzí. Souběžných, paralelních světů. Student fyziky Quinn Mallory, jeho kamarádka Wade Welles, univerzitní profesor Maximilian Artur a výstřední zpěvák Rembrandt Brown, navštěvují své město tyranizované pravělými tvory, zaplavené vodou, obývané jen samými ženami anebo i takové, které je na první pohled stejné, jen s maximálně znepokojivě JINAK vrzající brankou od domu. „Jsou tu stovky a možná tisíce světů a koexistují ve vícerozměrném kontinuu,“ vysvětluje základní princip „klouzání“ Quinn Mallory.

Kvantoví fyzici si hrají s červy

Teorií pronikání do takzvaného Mnohovesmíru se zabývají i mnozí reální vědci, například ve spojitosti s kvantovou teorií. Domnívají se, že lze mezi souběžně existujícími světy opravdu cestovat a že lze přitom dokonce i putovat v čase. Branami do jiných Vesmírů mají být takzvané mosty neboli červí díry, jak už nastínili v roce 1935 Němec Albert Einstein (1879 – 1955) a americko-izraelský fyzik Nathan Rosen (1909 – 1995). „Představte si červa, který neputuje po obvodu jablka, ale zkracuje si cestu skrz. My hledáme právě takovéto zkratky,“ vysvětlují základní princip zastánci revoluční teorie. Po konkrétní bránách, vhodných k prostoupení, ale zatím pátrají marně.

Agartha: bájná říše, do které vede hned několik dveří

Severní a jižní pól, vodopády Iguaçu v Argentině a Brazílii nebo Chefuova pyramida v Egyptě. To jsou jen některá místa na světě, která jsou podle pátračů vstupními branami do legendární „podzemní“ říše Agartha (podle odborníků může být těchto vstupů dokonce šestnáct i daleko více). V Agartě dlí podle legend společenstvo dokonale šťastných a spokojených lidí, kteří kontrolují dění i v našem světě. Najít alespoň jeden vstup do Agarthy se pokoušel na začátku minulého století například ruský cestovatel a antropolog Nikolaj Rerich (1874 – 1947). Pátral na úpatí Himálaje, na území Altaje a v poušti Gobi v Mongolsku. Posedlý najít cestu do Duté země byl i nacistický vůdce Adolf Hitler (1889- 1945), který vyslal do Asie hned několik expedic.

Martin Lavay

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Yetti, bigfoot

Pterosauři

Djatlov

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Kuriozity
Skryta 
Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy 
Co
Svět z výšky Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Extra

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Islám

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové
Sex

Zahady.info
Zahady.info

Prohlédněte si i nový YouTube kanál ZAHADY info:

YouTube

Zahady.info: Záhady, zajímavosti, věda, historie, dobrodružství…

You must be logged in to post a comment Login