adminml

Archeologové prozkoumali tajnou aztéckou chodbu a dětské obětiště

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Uťaté dětské hlavy, části paží, kosti orlů, kamenné nože, zlaté předměty… Experti objevili místo krvavých aztéckých rituálů a chystají se otevřít mexickou královskou hrobku.

REPRO: Obětování lidí pro boha Huitzilopochtli. V Aztécké říši k němu docházelo údajně každý den ráno, při východu slunce.

REPRO: Obětování lidí pro boha Huitzilopochtli. V Aztécké říši k němu docházelo údajně každý den ráno, při východu slunce.

Přibližně 8,5 metru dlouhý tunel letos (2015) vyčistili a prozkoumali archeologové v aztéckém chrámovém komplexu Templo Mayor ODKAZ v Mexiko City. Podle Leonardo Lopeze Lujana, z  National Institute of Anthropology and History, vede chodba přímo do středu chrámového komplexu a mohla by ústit by do dvou pohřebních komor, kde by se mohly nacházet zpopelněné ostatky aztéckých vládců z let 1325 až 1521 našeho letopočtu.

Rituální vraždy dětí? Ano!

Místo bylo kdysi centrem krvavých náboženských rituálů a Aztékové zde pravděpodobně usekávali hlavy i dětem! Naznačuje to objev dvou lebek obětí ve věku pouhých pět až sedm let, pouze s prvními třemi obratli, nálezy kostí rukou, kostí orlů (Aztékové považovali orly za posly mezi bohy a lidmi), kamenných nožů a zlatých předmětů.

Průzkum trvá už řadu let

Duté prostory v chrámovém komplexu v Mexico City vypátrali archeologové, s pomocí radaru, už v roce 2007. V roce 2013 poodsunuli tři tuny těžký kamenný blok a objevili vchod do „tajné“ chodby. Od té doby tunel, zanesený kamením a blátem, čistí a zkoumají.

Čeká nás v příštím roce archeologický objev století?

Podle Leonardo Lopeze Lujana je nyní (prosinec 2015) předmětem zájmu expertů zeď na konci tunelu, za kterou by se mohly nacházet dvě pohřební komory s ostatky Moctezumy I. ODKAZ a jeho nástupců, panovníků Axayacatla ODKAZ a Tízoca ODKAZ.

Do aztécké královské hrobky chtějí archeologové proniknout v příštím roce (2016).

Martin Lavay

 

1024px-Xiuhtecuhtli_1

 

Klikněte si na rubriku, do které se chcete podívat:


Záhady

UFO

Duchové

Yetti, bigfoot

Pterosauři

Djatlov

Vodní příšery

Tasmánský tygr

Ještěři

Kruhy v obilí

HUM

Cestování v čase

Zajímavá věda

Optické klamy

Písničky

Burian

Hlavolamy

Novinky

Můžete se ponořit ještě hlouběji do archivu:


Kuriozity
Skryta 
Komiksy

Rychlé šípy

Štika

Co
Kreslene vtipy Sport Svět z výšky Legendární reklamy Děs, běs, katastrofy tipy Finty Jak se vyrábí Zpevak autotrpaslici Zajímavosti o Chorvatsku Skládání bankovek 
Marže

Povídky

Extra

A třeba i ještě hlouběji, kde jsou skryté rubriky Zahady.info:


Skutečná pravda

Eugenika

Svět bez lidí

Chemtrails

Islám

Šifra

Luiz Antonio

Sprostí klasikové
Sex

Zahady.info
Zahady.info

Zahady.info: Záhady, dobrodružství, věda, historie, zajímavosti…

You must be logged in to post a comment Login